اروپا

بازارهای ویژه در پاریس

بازارهای ویژه در پاریس

در فرانسه و شهر پاریس مراکز خرید و بازارهای زیادی وجود دارند که به آنها بازارهای ویژه می گویند. در بعضي از اين بازارها مواد غذايي مي فروشند ( ولي نه هرنوع مواد غذايي ) . در بعضي ها گل يا حيوانات كوچك مي فروشند كه مشتريان خاص خود را دارند . بازارهايي هستند كه در آنها كتاب هاي كهنه قديمي ، بافته ها و اشياي خرده ريز قديمي به فروش مي رسد .

بازارهای ویژه در پاریس

بازارهای ویژه در پاریس

  • بازار تمبر : در اين بازار افزون بر تمبر مي توانيد كارت پستال ، اسكناس و كارت تلفن قديمي نيز خريداري كنيد . كلكسيونر ها و آماتور ها اين بازار را كه از شانزه ليزه چند قدمي بيش تر فاصله ندارد خوب مي شناسند .
  • بازار گل : يكي از اين بازارها در جزيره سيته ، پاريس يكم ، در چند قدمي كليساي نوتردام قرار دارد . حتي اگر حال و حوصله ، باغچه كاري نداشته باشيد ، بد نيست از اين بازار ديدن كنيد . چون به هر حال تحت تاثير جاذبه ي اين سبزه زار كوچك قرار خواهيد گرفت . در اين بازار روزهاي يكسنبه به جاي گل ، پرنده مي فروشند .دوبازار ديگر گل نيز در پاريس وجود دارد . يكي در ميدان مادلن پاريس هشتم و ديگري در ميدان ترن در پاريس هفدهم . این بازار یکی از بهترین مراکز خرید پاریس است.
  • بازارهاي پرنده فروشي : در اين بازار ها جز پرنده ، خرگوش و توله سگ و بچه گربه و لاك پشت و ماهي نيز مي فروشند .
  • بازار چرم وكهنه فروشي : قدمت اين بازار به قرون وسطا مي رسد . در قرن دوازدهم در همين بازار اجناس و لباس هاي كهنه فروخته مي شد .
  • دكه هاي كتابفروشي : هنگام گردش در ساحل رود سن ، حتما متوجه صندوق هاي عجيب سبز رنگي شده ايد كه از ديوار هاي ساحل رود آويزانند . اين صندوق ها در واقع دكه هاي كتابفروشي اند و يكي از ويژگي هاي فرهنگي پاريس به شمار مي روند . بد نيست سري به اين كتابفروشي ها بزنيد . كتاب هاي قديمي و مطبوعات جالب و كميابي در آنها خواهيد يافت.
  • بازار كتاب با قيمت مناسب و ارزان : از كشتارگاههاي قديمي  جز چند دالان سر پوشيده  اسب و استر چيز چنداني به جا نمانده است . در همين دالان ها – با طاق هايي از شيشه و آهن – است كه نزديك به چهل كتابفروش در پايان هر هفته بساط خود را پهن مي كنند . از اين بازار مي توانيد كتاب هاي كمياب ، آثاري در باب هنر و ادبيات و نيز رمان هايي به قيمت مناسب و ارزان تهيه كنيد .
  • بازار سن پير : در اين بازار تا چشم كار مي كند كيلومتر ها پارچه و منسوجات ديگر براي لباس و مبلمان خانه به قيمت ارزان در معرض فروش گذاشته شده است . هر روز ، هر ساعت و در هر شرايط جوي جمعيت عظيمي به اين بازار سرازير مي شود .
  • بازار زيست شناختي بيولوژيك : از اين بازار فقط و فقط مي توانيد فرآورده هاي ناب طبيعي ( بدون هورمون و بدون كود شيميايي ) مانند تخم مرغ ، كره ، پنير ، گوشت ، ميوه و سبزيجات طبيعي تهيه كنيد .

بازارهای ویژه در پاریس

بازارهای ویژه در پاریس

با تور اروپا به فرانسه و شهر پاریس سفر کنید و از مراکز خرید فرانسه دیدن کنید.

بازارهای ویژه در پاریس

بازارهای ویژه در پاریس

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×