اروپا

بازارچه سلیا در نیس

بازارچه سلیا در نیس

نیس از محبوب‌ترین شهرهای توریستی دنیاست. می‌توانید ساعت‌ها در بازار راه بروید، برای خود حلقه‌ی گل بخرید، خوراکی‌های کوچک را تست کنید و به مغازه‌های سوغاتی فروشی سری بزنید. اگر قصد سفر با تور اروپا به فرانسه و شهر نیس را دارید، بهتر است در مورد بازارچه های محلی نیس اطلاعاتی داشته باشید. بازارچه سلیا یکی از محبوب ترین مراکز خرید فرانسه به شمار می رود.
بازارچه سلیا در نیس

بازارچه سلیا در نیس

images-qprبازارچه‌ی معروف نیس موسوم به بازارچه‌ی سَلِیا یا کوق سلیا (Cours Saleya) بازارچه‌ای‌ست که هر روز در خیابان برپا می‌شود و در غرفه‌های آن گل و گیاه، خوراکی و گوشت و ماهی، سوغاتی محلی و انواع لوازمی به فروش می‌رسد که اغلب در بازارهایی از این دست فروخته می‌شوند. روز دوشنبه نیز بازارچه مختص فروش عتیقه‌جات است. در سرتاسر بازار کافه‌های زیادی وجود دارد که در طول روز هم می‌توانید به آن‌ها سری بزنید و ناهار سبکی میل کنید، البته دقت کنید که تنها در کافه‌هایی پا بگذارید که به نظر می‌رسد محلی‌های زیادی در آن‌ها نشسته‌اند و مشغول خوردن (و نه فقط نوشیدن) هستند.
بازارچه سلیا در نیس

بازارچه سلیا در نیس

farmers_market_1-qprاین بازارچه از ۶ صبج باز است و تا پاسی از عصر ادامه دارد اما شب‌هنگام به محل کافه‌گردی و پاتوق قهوه‌دوستان تبدیل می‌شود. اگر برای بازدید از این بازار می‌روید حتما تا ۸ و ۹ صبح خود را به آن‌جا برسانید تا از غافله عقب نمانید. هم‌چنین بهتر است پیش از خرید قیمت جنس موردنظرتان را در غرفه‌های مختلف بپرسید تا جنسی را گران به شما غالب نکنند.

بازارچه سلیا در نیس

بازارچه سلیا در نیس

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×