اروپا

برج ایفل با شکوهترین بنای جهان

برج ایفل فرانسه

Eiffel Tower

ایفل مرتفع ترین بنای پاریس، در زمره مشهورترین نمادهای جهان است که امروزه از مهمترین مراکز جذب توریست به شمار می رود. نام ایفل در حقیقت برگرفته از نام گوستاو ایفل (Gustave Eiffel) طراح این برج باشکوه است. این برج در میدان شان دو مارس و در کنار رود سن واقع در شهر پاریس است. برج ایفل که امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته می‌شود، پربازدیدترین بنای جهان و یکی از شناخته‌شده‌ترین بناها در جهان است.

برج ایفل نماد چیست

برج ایفل فرانسه

clipart-of-a-traveling-stick-tourist-couple-admiriاین برج آهنی نزدیک به ۳۰۰ متر ارتفاع دارد ولی در روزهای سرد سال از ارتفاع آن به میزان یک دهم متر کاسته میشود. برج ایفل سه طبقه برای بازدید دارد که طبقات اول و دوم هر کدام ۳۰۰ پله دارند اما طبقه سوم فقط با آسانسور قابل دسترسی است و در مجموع ۱۶۶۵ پله دارد. برای ساخت این برج ۳۰۰ کارگر ۱۸۰۳۸ قطعه این برج را به هم وصل کردند و بیش از ۲٫۵ میلیون پیچ و مهره استفاده شد. وزن فلز به کار رفته در این برج ۷۳۰۰ تن و وزن کل برج به ۱۰۰۰۰ تن می رسد. این برج از مهمترین دیدنی های پاریس است.

عکس برج ایفل پاریس

برج ایفل فرانسه

eiffel-tower-cloudsبرج ایفل پاریس که یکی از باشکوه ترین دیدنی های فرانسه است را هر هفت سال یک بار رنگ می کنند. ۲۵ کارگر از بالا به پایین شروع به رنگ زدن کردن و کارشان هیجده ماه به طول کشید و در پایان کار حدود ۶۰ تن رنگ مصرف شده بود و رنگ هم قهوه ای بود در قسمت های بالای روشن تر و در قسمت های زیرین تیره تر .معمولآ رنگ برج ایفل قهوه ای است ولی گاهی از رنگ های دیگر نیز بهره برده شده مثلآ در ۱۸۹۹ از رنگ زرد تیره استفاده شد و در بین سال های ۱۹۵۴ تا ۱۹۶۱ از رنگ قرمز مایل به قهوه ای استفاده شد . ۳۵۲۱۰۰۰ وات برق روشنایی برج را تامین می کنند.

درباره برج ایفل پاریس

برج ایفل فرانسه

half-hour-clipart-eiffel-tower-cartoon-clip-art-38در اوایل افتتاح برج مردم این برج را سبب چشم درد می دانستند اما امروزه به عنوان یک اثر هنری بزرگ شناخته می شود و بیش از ۲۰۰ میلیون نفر از این برج دیدن کردند و به عنوان پربازدید کننده‌ترین بنا در جهان شناخته شده است. برج ایفل همه روزه باز هست و شامل دو رستوران نیز میشود که غذاهای فرانسوی و روسی را سرو می کند و البته بسیار گران می باشد. در سفر با تور فرانسه و یا تور اروپا حتما از این مکان دیدنی و زیبا که از دیدنی های اروپا به شمار می رود، دیدن خواهید کرد.

عکس برج ایفل فرانسه

برج ایفل فرانسه

برج ایفل پرچم ایران

برج ایفل فرانسه

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×