اروپا

برج کج پیزا از عجایب قرون وسطی

برج کج پیزا

Torre pendente di Pisa

 برج کج پیزا یک اثر هنری و از دیدنی های پیزا می باشد که به نشان اصلی شهر پیزا تبدیل شده و در سال ۱۹۸۷ نیز توسط یونسکو به میراث فرهنگی پیوست. آغاز ساخت این برج در دوره رنسانس در ۹ آگوست ۱۱۷۳ به انجام رسید و پس از ۱۷۷ سال ، سرانجام در سال ۱۳۵۰ کار ساخت آن به پایان رسید. برج کج پیزا با وجودی که تنها برج کج جهان نیست، ولی مشهورترین آن در کل جهان می‌باشد.

برج کج پیزا کجاست؟

برج کج پیزا

62d9c-leaning-tower-of-pisaبرج کج پیزا با۵۶٫۷۰ متر ارتفاع و ۱۴۵۰۰ تن وزن در توسکانی ایتالیا واقع است. نخستین سنگ این برج را معماری کار آزموده به نام دیوتیسالوی که مسئول ساختمان این برج بود، بنا نهاد. تقریباً صد سال بعد، معماری به نام جووانی پیزانو ساختمان آخرین بالکن را به پایان رساند و ناقوسهای برج را در نزدیک مرکز ثقل نصب کرد. تمام قسمت های این برج از سنگ مرمر ساخته شده است. ضخامت دیوارهایش درقسمت پایین به حدود چهار متر می رسد. این برج دارای هشت طبقه می باشد. پلکانی که در داخل دیوار های این برج فراهم آمده سیصد پله دارد.  برج کج پیزا سال ۱۹۸۷ نیز توسط یونسکو به میراث فرهنگی پیوست.

برج کج پیزا در کدام کشور است

برج کج پیزا

21769439-a-cute-vector-illustration-representing-tبرج پیزا که از دیدنی های ایتالیاست، را عمداً کج نساخته اند. در واقع یک اشتباه معماری موجب کج شدن این برج شده است. برج پیزا ۵۵ متر ارتفاع دارد ؛ ولی عمق پی آن فقط سه متر است. پس از اینکه کارساختن این برج در سال ۱۱۷۳ میلادی آغاز شد ، زمین زیر آن به تدریج شروع به نشست کرد. از آن زمان به بعد ، نشست تدریجی زمین همچنان ادامه داشت . در اواخر قرن چهاردهم میلادی قسمت هایی از طبقات فوقانی برج را برای جلوگیری از کج شدن بیشتر آن تغییر دادند که این کار ، تا حدود زیادی مؤثّر بود.

چرا برج پیزا کج است

برج کج پیزا

29604321-leaning-tower-of-pisa-isolated-on-white-sبرج معروف پیزا در طول بیش از شش قرن در آستانه ی سقوط بوده است. علّت واژگون نشدن آن این است که هنوز از مرکز ثقل خود خارج نشده است. از ۷ ژانویه ۱۹۹۰ بازدید از این برج توسط توریستان ممنوع شد. چون خطر ریزش آن افزایش پیدا کرده بود. پس از ۱۲ سال و کمی راست‌سازی برج از ۱۵ دسامبر ۲۰۰۱، دیدار از این برج ۱۴،۵۰۰ تُنی مجدداً توسط بازدید‌کنندگان آزاد شد. با تور اروپا و یا تور ایتالیا سفر کنید و از دیدنی های اروپا بازدید کنید.

عکس های برج کج پیزا

برج کج پیزا

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×