اروپا

تابلوی مونالیزا یکی از مهم ترین دیدنی های فرانسه

تابلوی مونالیزا در پاریس

هنگامی که برای نخستین بار به موزه لوور پاریس برای دیدن تابلو مونالیزا بروید قطعا از دیدن آنهمه جمعیت که مشتاقانه برای دیدن تابلو یکدیگر را هل می‌دهند، شوکه خواهید شد. مونالیزا معروف‌ترین و مرموزترین تابلوی نقاشی دنیاست. این تابلو یکی از مهم ترین دیدنی های پاریس به شمار میرود.

تابلوی مونالیزا از مهم ترین دیدنی های فرانسه

تابلوی مونالیزا در پاریس

705649-tn_art011-qprتابلوی مشهور لبخند ژوکوند به دلیل لبخند بسیار مرموز مونالیزا و همچنین سبک نوین نقاشی لئوناردو داوینچی در آن زمان، به شهرت جهانی رسید. گفته شده‌است که داوینچی سفارش نقاشی این اثر را بین سال‌های ۱۵۰۳ تا ۱۵۰۶ دریافت کرد، اما آن را به موقع تحویل نداد و چند بار آن را عوض کرد.

تابلوی مونالیزا از مهم ترین دیدنی های فرانسه

تابلوی مونالیزا در پاریس

705649-tn_art011-qprداوینچی در سال ۱۵۱۶ هنگامی که تابلو مونالیزا را در چمدانهای خود داشت وارد فرانسه می شود و آنرا به پادشاه وقت فرانسه فرانسیس اول (Francis I) می فروشد. پس از آن به مرور زمان این اثر زیبا در شهرهای مختلف فرانسه نقل مکان می کند تا اینکه پس از انقلاب فرانسه، مونالیزا موزه لوور (Louvre) را بعنوان خانه خود انتخاب می کند. ناپلئون با بی انصافی کامل آنرا از موزه برمی دارد و به اطاق خواب خصوصی خود می برد و پس از تبعید ناپلئون این اثر زیبا دوباره به لوور باز گردادنده می شود.

تابلوی مونالیزا از مهم ترین دیدنی های فرانسه

تابلوی مونالیزا در پاریس

705649-tn_art011-qprدر ۲۱ آگوست سال ۱۹۱۱ تابلو مونالیزا توسط یک دزد ایتالیایی دزیده می شود و به ایتالیا آورده می شود. پس از گذشت دو سال این تابلو در زادگاه خود یعنی فلورانس دیده می شود و پس از انجام برخی پروسه های اداری و قانونی تابلو دوباره به لوور بازگردانده می شود. با تور اروپا به فرانسه سفر کنید و از این تابلو که از باارزش ترین دیدنی های فرانسه است ، دیدن کنید.

تابلوی مونالیزا از مهم ترین دیدنی های فرانسه

تابلوی مونالیزا در پاریس

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×