اروپا

شهر باستانی دلفی یونان

در گذشته شهر دلفی یکی از شهرهای مهم یونان بوده است . این شهر باستانی که یونانیان آن را مرکز زمین می دانستند ، حدود ۲ ساعت و نیم با آتن فاصله دارد در دامنه کوه پارناسوس قرار دارد . شهر دلفی در یونان که از دیدنی های یونان به شمار می رود ، شامل معبد آپولو، خزانه آتن، تئاتر باستانی دلفی یونان، و میدان اسب دوانی که زمانی میزبان مسابقات جهانی بوده است . بقایای معبد دلفی در سال ۱۹۸۷ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و هرساله گردشگران بیشماری با تور یونان از آن دیدن می کنند.
شهر باستانی دلفی یونان

شهر باستانی دلفی یونان

یونانیان باستان هشت قرن پیش از میلاد مسیح ، در این شهر معبد آپولو را بنا کردند که در آن آپولو به واسطه یک فرشته با مردم سخن می گفت و مشکلات آنها را پاسخ می داد و آن ها را حل فصل می کرد. در خرابه های دلفی آثاری از جایگاهی که آپولو با مردم سخن می گفت وجود دارد .کسانی که به معبد آپولو می آمدند ، ابتدا باید وجه پرداخت می کردند و یا قربانی مناسبی می دادند . البته زن ها جق ورود به معبد را نداشتند . پس از آن سوال خود را از یکی از دستیاران آپولو می پرسیدند و آن دستیار هم سوال را از فرشته معبد می پرسید . سپس فرشته پیش گویی هایش را بصورت ترکیبی از زبانهای مختلف اعلام می کرد و یک کاهن آن را به صورت شعر در می آورد . این معبد به مرور زمان شهرت پیدا کرد و در امور جنگ و کشور گشایی نیز با وی مشورت می شد.

شهر باستانی دلفی یونان

شهر باستانی دلفی یونان

موزه باستان شناسی دلفی که از دیدنی های اروپا محسوب می شود ، تمامی کشفیات حفاری از محوطه تاریخی دلفی را در خود نگهداری می کند و از قدمتی بیش از صد سال برخوردار است . معبد دلفی، در سال ۳۹۰ پس از میلاد توسط رومی‌ها تعطیل و بسته شد . در دهه ۱۹۳۰ باستانشناسان ، این شهر را از زیر خاک بیرون آوردند و خرابه‌های به جای مانده از آن همچنان پا برجاست. محراب و عبادتگاه مقدس مجموعه آپولو، سالن تئاتر آکوستیک تقریباً بی‌نظیر این معبد، مجسمه برنز و برجستة ارابه‌ران در موزه از مهمترین قسمت‌های دیدنی این معبد هستند . در سفر با تور اروپا اگر قصد دیدن از این معبد را داشتید ، وقتی وارد این شهر شدین ، پس از دیدن معبد آپولو می توانید با بالا رفتن از پله های زیادی به آمفی تئاتر و استادیوم دلفی نیز سر بزنید .
شهر باستانی دلفی یونان

شهر باستانی دلفی یونان

 

اروپا تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×