اروپا

دیزنی لند پارک پاریس

دیزنی لند پارک پاریس

Disneyland Park

این پارك از جمله پارك‌های موضوعی به شمار می‌رود و دردو قسمت دیزنی‌لند و استودیوی دیزنی ساخته شده است در قسمت استودیودی دیزنی فیلم‌های انیمیشن با استانداردهای كمپانی دیزنی تولید می‌شود و در قسمت دیزنی‌لند، دنیای بازی بچه‌ها، مجموعه‌ای از فعالیت‌های مختلف، بازی، سرگرمی، فروشگاههای متعدد برای فروش اجناس با مارك و اشكال شخصیت‌های دیزنی‌ وجود دارد. بازی‌ها همه نشأت گرفته از فضاهای خیالی و كارتونی هستند كه به شدت كودك را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند.

دیزنی لند پاریس

دیزنی لند پارک پاریس

دیزنی لند پاریس

دیزنی لند پارک پاریس

magic-kingdom-logo-128-qprاین مجموعه بزرگ ۳۲ کیلومتر با پاریس فاصله دارد و دارای ۷ هتل، از ۲ ستاره تا ۵ ستاره است. در سال ۲۰۰۸ پربازدید ترین جاذبه اروپا بوده است. دیزنی لند رو کمپانی والت دیزنی در سال ۱۹۵۵ در کالیفرنیا راه اندازی کرده و در حال حاضر علاوه بر پاریس که دومین شعبه افتتاح شده خارج از آمریکاست، در توکیو و هنگ کنگ هم این پارک وجود دارد. این پارک از مهم ترین مراکز تفریحی اروپا به شمار می رود. از نظر نوع قرارگیری فضاهای مختلف نسبت به هم، پارك در واقع مجموعه‌ای از دنیاهای بازی متفاوت است كه هر كدام به گونه‌ای جزیره‌ای را در كل مجموعه ایجاد می‌كند. هر قسمت مستقل بازی كاراكتر و ویژگی خود را دارد و در مجموع به دلیل به كاربردن اشكال و رنگهای فانتزی، مجموعه حالت یكپارچه به خود می‌گیرد.

دیزنی لند پاریس

دیزنی لند پارک پاریس

دیزنی لند پاریس

دیزنی لند پارک پاریس

wdwtitle-qpr این محدوده‌ها و بازی‌های مختلف پارك همگی به ستون فقرات اصلی پارك متصل هستند كه آن خیابان اصلی دیزنی‌لند است، در این خیابان در ساعاتی خاص، شخصیت‌های كارتون‌های دیزنی همراه با موسیقی رژه می‌روند. این خیابان شاهرگ اصلی پارك است و به صورتی نمادین خیابانهای نیویورك در دهه ۱۹۳۰ را به خاطر می‌آورد فرم بدنه خیابان، پیاده روها، نمای فروشگاهها و… از معاری آن دوران پیروی می‌كند. یك خیابان آمریكایی در شهر کشور فرانسه و شهر پاریس !

دیزنی لند پاریس

دیزنی لند پارک پاریس

دیزنی لند پاریس

دیزنی لند پارک پاریس

mickey-clip-art-mickey008-qprمعماری كه در كل مجموعه دیده می‌شود همگی راوی داستانهای خیالی فیلم‌های دیزنی هستند. فضاهای داخلی آنها قبلاً در فیلم و در سالهای دور طراحی و خلق شده‌اند. در خلق آنها طراح دیده یا در اصطلاح Concept artist تحت نظر كارگردان و متناسب با موضوع فیلم به خلق فضا می‌پردازد. در طی این روند، ممكن است تحت تاثیر معماری یا تركیب چند نوع معماری خاص قرار گیرد و ایده خود را در طرح منعكس كند. در ساخت دیزنی‌لند به آن دلیل كه این فضاها به همان شكلی كه در فیلم هستند در واقعیت ساخته می‌شوند در نتیجه معماری خاص یا یك معماری تركیبی خلق شده توسط Concept Artist را به نمایش می‌گذارند. همانند بنایی كه در قصر علی بابا و چهل دزد بغداد در پارك می‌بینیم ساخت قوس‌ها و گنبدهای متأثر از معماری مشرق زمین با رنگ‌ها و نمای فانتزی!

دیزنی لند پاریس

دیزنی لند پارک پاریس

دیزنی لند پاریس

دیزنی لند پارک پاریس

21cinderella925-qpr نمونه دیگر در قصر سیندرلا (قصر اصلی وسط پارك) قابل ملاحظه است. این معماری می‌تواند تركیبی از معماری با روك، آرت نوو و حتی معماری گوتیك باشد. این تركیب سبك‌ها ابتدا در روند تولید فیلم مربوطه و تحت نظر كارگردان شكل گرفته و پس از خلق پارك تظاهر هرجمعی پیدا كرده است. بدین ترتیب طیف متنوعی از فضاها و معماری‌های مختلف را در كنار هم می‌توان دید. پارک دیزنی لند از مهم ترین مراکز تفریحی پاریس است. با  تور اروپا و یا تور فرانسه سفر کرده و از بهترین مراکز تفریحی فرانسه لذت ببرید.

دیزنی لند پاریس

دیزنی لند پارک پاریس

دیزنی لند پاریس

دیزنی لند پارک پاریس

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×