اروپا

فروم باستانی رم

رومن فروم

Roman Forum

رومن فروم یا فروم رومانیوم یا فورو رومانو ، میدان اصلی رم باستان بوده است که در  میان تپه های پالاتین و کپیتولاین واقع شده است . خرابه های ساختمان های دولتی رم باستان در اطراف این میدان واقع شده اند. این خرابه بر جا مانده از زمان های بسیار دور، در واقع میراث تمدن رومی های باستان است. این میدان مرکز بازرگانی، سیاسی و مذهبی رم باستان بوده است و طاق سپتیموس سوروس، معبد ساترن، طاق تایتوس و خانه وستال ها در این میدان بوده است. این میدان یکی از دیدنی های ایتالیا است.

رومن فوروم

رومن فوروم

canstock18101091-qpr رومن فوروم، به شکل مربعی و به سبک یونانی طراحی شده است. اداره های دولتی که ساختارهای بسیار زیبا و چشمگیری داشتند در طول تاریخ به کلیسا تغییر هویت دادند. این میدان انواع ساختمان ها را در خود جای داده است. از جمله آنها باید اقامت گاه رجینا اشاره کرد. در سمت غربی میدان باستانی روم، معابد و زیارتگاه های متعددی وجود دارند که دیدن آنها خالی از لطف نیستند.میدان باستانی روم، معابد بسیار زیادی در خود داشت که بسیاری از آنها از بین رفته اند و فقط تعداد محدودی باقی مانده اند. معماری معابد و ادارات دولتی متعددی در این میدان، الهام بخش فضاهای دولتی کنونی شده اند. یکی از این معابد که قدیمی ترین معبد زحل نام دارد که قدمت آن به سال ۵۰۰ پیش از میلاد مسیح می رسد ، در این میدان باستانی است. . معبد ونوس و رم نیز در سال ۱۳۵ میلادی ساخته شده است. این معبد بزرگ ترین معبد باستانی رومن فوروم است. معبد جولیوس سزار، معبد وستا در سال ۳۰۰ پیش از میلاد مسیح ساخته شده است.

رومن فوروم

رومن فوروم

رومن فوروم

رومن فوروم

forum-qprیکی دیگر از جاذبه های اصلی رومن فوروم، کاریا جولیوس است. این مکان در واقع صحن مجلس سنا بوده است که ۴۴ سال پیش از میلاد مسیح برای انجام وظایف خود در آنجا گرد هم جمع می شدند. این مکان همچنان نیز دست نخورده باقی مانده است. همچنین ۳ کلیسای جامع نیز در رومن فوروم وجود دارد. کلیسای آمیلی، جولیا و ماکسنتیوس و کنستانتین این ۳ کلیسا را تشکیل داده اند. از دیگر جاذبه های گردشگری رومن فوم می توان به رجیا، روسترا، تابیولاریوم، پورتیکو دی کونسنتس و جمونیان استراستپز اشاره کرد.

رومن فوروم

رومن فوروم

rome_gladiator-qprاگر قصد دارید که با تور اروپا به ایتالیا سفر کنید ، از میدان باستانی رم که از مهم ترین دیدنی های رم به شمار میرود ، دیدن کنید . مکان های دیدنی و گردشگری شهر رم در نزدیکی یکدیگر و در فاصله بسیار کم از هم قرار دارند. این فاصله ها را می توان به راحتی با پای پیاده طی کرد. پیاده روی در فاصله ساختمان ها بسیار لذت بخش و دوست داشتنی است. گردشگران می توانند در بین ساعت های ۹ صبح تا ۷ بعدازظهر برای بازدید به این میدان بروند.

رومن فوروم

رومن فوروم

رومن فوروم

رومن فوروم

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×