اروپا

سفر به اروپا بدون ویزا

سفر به اروپا بدون ویزا

در طول تاریخ حیات بشر، هیچ قدرتی نتوانسته است انسان را از سفرکردن باز دارد، هر چند که با پیشرفته‌شدن تمدن و ابداع مرزهای میان شهرها و کشورها، امروزه محدودیت‌هایی برای سفر‌های بین‌المللی ایجاد شده است. یکی از رایج‌ترین تسهیلاتی که کشورهای مختلف برای اتباع یکدیگر قائل می‌شوند قرارداد لغو ویزا برای اتباع طرفین است که در این شرایط، اتباع این کشورها به سادگی و بدون تشریفات صدور ویزا می‌توانند به سرزمین یکدیگر سفر کنند.

مسافران با گذرنامه‌ی ایرانی می‌توانند به ٢٥ کشور جهان بدون ویزا سفر کنند. ورود به ۱۷ کشور نیز با صدور ویزا در فرودگاه یا مرز زمینی آن‌ها امکان‌پذیر است که از این کشورها کمترین تعداد لغو روادید مربوط به اروپاست که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد.

در صورتی که تصمیم گرفتید به هر یک از این کشورها سفر کنید بهتر است قبل از هر کاری نسبت به اخذ تماس با سفارتخانه آن کشور در جمهوری اسلامی ایران اقدام و تحقیقات لازم را انجام دهید. در صورتی که می خواهید راحت تر و بی دغدغه تر سفر کنید، تور اروپا را انتخاب کنید.

سفر به اروپا بدون ویزا

سفر به اروپا بدون ویزا

قاره اروپا

ترکیه: این کشور آسیایی ـ اروپایی در طی دهه پیش تمام تلاش خود را جهت ملحق‌شدن به اتحادیه اروپا انجام داد. امروزه این کشور در بیشتر موارد تابع اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. سال‌هاست که بین دولت ایران و ترکیه قرارداد لغو روادید امضا شده و هم‌مرز بودن ترکیه و ایران، این کشور را به یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگران ایرانی تبدیل کرده است.

در بین کشورهای اروپایی، سفر به گرجستان، برای ایرانیان بدون روادید بود، که چند وقتی می‌شود که سفر به کشور گرجستان برای ایرانی‌ها دیگر بدون روادید نیست و دولت گرجستان در اقدامی یک‌طرفه، قانون لغو روادید با ایران را منحل کرد.

در ادامه دیگر کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان را نام برده ایم.

  • آسیا

بدون نیاز به ویزا:
کردستان عراق
لبنان
مالدیو
مالزی
سری‌‌لانکا

صدور ویزا در مرز:
ارمنستان
بنگلادش
لائوس
ماکائو
نپال
تیمور شرقی
سوریه

  • آفریقا

بدون نیاز به ویزا:
جمهوری دموکراتیک کنگو
سیشل

صدور ویزا در مرز:
کیپ‌ورد
کومور
جیبوتی
کنیا
ماداگاسکار
موزامبیک
تانزانیا
توگو
اوگاندا

  • آمریکا

بدون نیاز به ویزا:
بولیوی
کاستاریکا
دومینیکا
اکوادور
گویان
هائیتی
نیکاراگوئه
ونزوئلا

  • اقیانوسیه

بدون نیاز به ویزا:
جزایر کوک
نیووی
پالائو
ساموآ
تووالو
ایالات فدرال میکرونزی

 

سفر به اروپا بدون ویزا

سفر به اروپا بدون ویزا

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×