اروپا

سیستم حمل و نقل در پاریس چگونه است؟

سیستم حمل و نقل در پاریس

پاریس شهر بزرگیست. متروهای قدیمی دارد با دالان‌های تودرتو و طولانی، پله‌های بلند و عمیق که همه‌ی شهر را به هم وصل می‌کند. ولی پاریس از زیر زمین، آن هم با مترویی قدیمی چندان لطفی ندارد. پاریس را باید از روی زمین دید، با اتوبوس‌ها و گاهی پیاده. حتی می‌شود به دنبال اتوبوس شماره‌ی ٩٦ گشت و یادی از فیلم Bitter Moon کرد! با تور اروپا و یا تور فرانسه سفر کنید و برای بازدید از دیدنی های پاریس از سیستم حمل و نقل شهری استفاده کنید.

سیستم حمل و نقل در پاریس

سیستم حمل و نقل در پاریس

firefox_screenshot_2015-01-04t09-09-50-thmbپاریس با توجه به جایگاهش از سیستم حمل و نقل پیشرفته و گسترده ای برخوردار است که هر روز در حال گسترش است. در سطح شهر پاریس سیستم حمل و نقل ریلی نقش عمده ای در جابجایی مسافران دارد. در شهر، مترو مهم ترین وسیله حمل و نقل به شمار می رود. متروی پاریس ۱۴ خط اصلی و دو خط فرعی دارد. ۳۸۰ ایستگاه ۲۲۱ کیلومتر خطوط متروی پاریس را به هم متصل می کنند. این سیستم در حال حاضر ۵ خط، ۲۵۶ ایستگاه و ۵۸۷ کیلومتر ریل دارد. علاوه بر این ها در پاریس ۴ خط سیستم حمل و نقل ریلی سبک به نام تراموا فعال است. پاریس همچنین قلب سیستم حمل و نقل ریلی فرانسه است.

سیستم حمل و نقل در پاریس

سیستم حمل و نقل در پاریس

school-bus-vehicle-clip-art_425791-thmbعلاوه بر سیستم حمل و نقل ریلی در پاریس، سیستم اتوبرس رانی این شهر هم بسیار گسترده و فعال است. در این شهر سندیکای حمل و نقل ایل دو فرانس علاوه بر مدیریت بخشی از خطوط حمل و نقل ریلی، ۶۵۴ خط اتوبوس را هم مدیریت می کند. سیستم دوچرخه های شهری هم بخش دیگری از سیستم حمل و نقل پاریس است. در این سیستم ۱۰ هزار دو چرخه در ۷۵۰ پارکینگ عمومی در اختیار شهروندان قرار داده شده است که می توانند با آن ها در ایستگاه های رفت و آمد کنند.  علاوه بر سیستم ریلی، سیستم اتوبان های پاریس هم بسیار گسترده است. این شهر شبکه ای از بزرگ راه های شهری دارد و اطراف آن را سه اتوبان کمربندی بزرگ احاطه کرده اند. با استفاده از جاده های اطراف پاریس می توان سه ساعته به بروکسل، ۶ ساعته به فرانکفورت و ۱۲ ساعته به بارسلونا رفت.

سیستم حمل و نقل در پاریس

سیستم حمل و نقل در پاریس

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×