اروپا

از سیر تا پیاز شرایط پناهندگی آلمان

شرایط پناهندگی آلمان

سالانه تعداد زیادی پناه جو و مهاجر به امید زندگی بهتر ، وارد خاک آلمان میشوند و هر ساله به تعداد آن ها افزوده می شود . کشور آلمان شرایط نامناسبی برای پناهندگان در نظر گرفته است . حملات متعددی نیز به کمپ پناهجویان صورت می گیرد و این نشان از نارضایتی آلمانی ها از پناهجویان است . خیلی از متقاضیان پناهندگی از آلمان آشنایی با قوانین پناهندگی و جنبه های حقوقی آن ندارند . در ادامه با شرایط پناهندگی آلمان آشنا خواهید شد . 
شرایط پناهندگی آلمان

شرایط پناهندگی آلمان

انواع پناهندگی آلمان

۳ نوع پناهندگی وجود دارد . پناهندگی سیاسی ، پناهندگی مذهبی و پناهندگی اجتماعی .

 • پناهندگی سیاسی : کسانی که درخواست پناهندگی سیاسی دارند ، باید ثابت کنند که در کشورشان مورد آزار و اذیت روحی و جسمی قرار گرفته اند تا درخواستشان قبول شود . بررسی تقاضای سیاسی در حدود ۷ ماه طول می کشد . کسانی که درخواستشان قبول می شود ، همه حقوق شهروندان آلمانی از جمله کار و خدمات اجتماعی را دارند .
 • پناهندگی مذهبی : کسانی که تقاضای پناهندگی مذهبی را دارند ، باید ثابت کنند که دینشان را تغییر داده اند و اگر به کشورشان برگردند ، مرد اذیت واقع خواهند شد . قابل ذکر است که کسانی که درخواست پناهندگی مذهبی می دهند ، حق بازگشت به کشورشان را ندارند چون در اینصورت عملشان ، حرفشان را نقض می کند .
 • پناهندگی اجتماعی : این نوع پناهندگی برای ایرانیانی که درخواست می دهند ؛ به دلیل اینکه ایران شرایط اقتصادی نابسامانی ندارد و امنیت بالایی نیز دارد ، مورد قبول واقع نمی شود .
شرایط پناهندگی آلمان

شرایط پناهندگی آلمان

محل اقامت پناهجویان در آلمان

۳ نوع محل اقامت برای پناهجویان در آلمان وجود دارد . کمپ های پناهندگی در آلمان ساختمان های بزرگ ، ایستگاه پلیس ، پزشک ، سالن غذاخوری وسالن های خواب با ظرفیت بسیار زیاد دارند . پناهجویان آلمان در کمپ ها وضعیت بدی دارند . آنها مجبورند تا روشن شدن وضعیت درخواستشان در اتاق های کوچک با شرایط بهداشنی نامناسب و بدون امکانات زندگی کنند .

 1. مراکز پذیرش اولیه : پناهجویان از آلمان باید ۶ ماه اول را در مراکز پذیرش اولیه اقامت کنند . برخی کشورهای فدرال آلمان چون بایرن ، نیدرزاکسن ونوردراین وستفالن امکانات متعددی برای پذیرش اولیه دارند .
 2. مراکز اقامت جمعی : پس از ۶ ماه پناهجویان به مراکز اقامت جمعی منتقل خواهند شد . این مراکز اغلب در همان مراکز پذیرش اولیه است . شهرهایی همچون برلین ، مونیخ ، دورتموند و برخی شهرهای کوچک مراکز اقامت جمعی در نقاط دور از شهر قرار دارند . بیشتر پناهجویان در مراکز جمعی اقامت دارند .
 3. محل اقامت غیرمتمرکز
شرایط پناهندگی آلمان

شرایط پناهندگی آلمان

نکات قابل توجه در مورد قوانین پناهندگی آلمان

 • در حال حاضر آلمان بیش از دیگر کشورها پناهجو می پذیرد . اغلب پناهندگان از کشورهای ایران ، سوریه ، عراق ، افغانستان و ترکیه هستند .
 • راه ورود به آلمان از طریق یونان و ایتالیاست .
 • متقاضیان باید در هنگام ورود به آلمان درخواستشان را در اداره کنترل مرزی و یا اداره پلیس ثبت کنند . پس از ثبت به کمپ های پناهندگی منتقل خواهند شد و در آنجا تصمیم گرفته خواهد شد که با کدام ایالت بروند .
 • آلمان دارای ۱۶ ایالت است که پناهجویان بین ایالت ها تقسیم شده و در کمپ های ایالت ها زندگی می کنند .
 • پس از انتقال به کمپ توسط پلیس از پناهجو عکس و اثر انگشت گرفته می شود تا مشخص شود ، در کشور اروپایی دیگری درخواست پناهندگی نداده باشد .
 • مراحل اخذ پذیرش توسط قانون پناهندگی اداره می شود .
 • اداره مهاجرت و پناهندگان آلمان از پناهندگان سوالاتی در مورد علت خروج از کشور می پرسند و پس از آن تصمیم می گیرند پرونده پناهندگی برای وی صادر شود یا خیر .
 • پس از دوخواست پناهندگی یک گواهی نامه اجازه اقامت در طول روند پناهندگی صادر می شود .
 • پناهجویان پس از صدور اجازه اقامت می توانند بیمه های اجتماعی داشته باشند .
 • پناهجویان تا قبل از روشن شدن وضعیتشان از هیچ حقوقی برخوردار نیستند و اجاره کار هم نخواهند داشت .
 • کسانی که اجازه موقت اقامت آلمان را دارند اگر پس از چندسال درخواستشان رد شود باید فورا آلمان را ترک کنند .
 • افرادی که درخواست پناهندگی شان پذیرفته شود اگر به کشور خود بازگردند ، تا ۱۰ سال اجازه ورد به اروپا را دارند و ویزای به هیچ کشور اروپایی برایشان صادر نخواهد شد .
شرایط پناهندگی از آلمان

شرایط پناهندگی از آلمان

تور اروپا مرجع معتبر اطلاعات درمورد کشورهای اروپایی می باشد . پیشنهاد می شود مطلب بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت را نیز مطالعه کنید .

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×