اروپا

شهر باستانی پمپئي ايتاليا

شهر باستانی پمپئي ايتاليا

شهر پمپئی شهری باستانی در نزدیکی ناپل مدرن در منطقه کامپانیا ایتالیا در جنوب ایتالیا قرار دارد. شهر پمپی ، هرکولانیوم و بسیاری از ویلاهای اطراف آن ، عمدتا ویران شد و زیر ۴ تا ۶ متر از خاکستر و پومیس در فوران کوه وزوو به خاک سپرده شد. با تور ایتالیا و یا تور اروپا سفر کنید و از مهمترین دیدنی های اروپا در ایتالیا بازدید کنید.

شهر باستانی پمپي ايتاليا

شهر باستانی پمپي ايتاليا

greece_apollo-qprديدن صحنه‌هاي واقعي و زندگي در جريان يك شهر باستاني امري كاملا غيرعادي و حتي غيرممكن محسوب مي‌شود. شايد به همين دليل است كه براساس آمار اداره باستان‌شناسي ايتاليا سالانه ۲٫۵ ميليون گردشگر به شهر پمپئي که یکی از دیدنی های ایتالیا محسوب می شود ، سفر مي‌كنند تا بتوانند در خيابان‌هاي شهر روم باستان قدم زده و زندگي عادي مردم آن شهر را كه در يك لحظه ثابت مانده و متوقف شده است، از نزديك ببينند.

شهر باستانی پمپي ايتاليا

شهر باستانی پمپي ايتاليا

pompeii-qprشهر پمپئي و همه ساكنان آن در سال ۷۹ ميلادي يعني چيزي حدود ۲۰۰۰ سال پيش بر اثر انفجار آتشفشان كوه وزوو براي هميشه از صحنه روزگار حذف شدند. ابتدا و در يك چشم به هم زدن همه مردم دو شهر پمپئي و هركولانيوم بر اثر استنشاق گاز‌هاي سمي جان سپرده و سپس لايه ضخيمي از خاكستر روي شهر و ساكنان آن را پوشاند تا در نهايت يك لايه از مواد مذاب آتشفشاني، شهر را زير خود دفن كند.

شهر باستانی پمپي ايتاليا

شهر باستانی پمپي ايتاليا

skeleton-clip-art-likqenzia-qprقرن‌ها بعد وقتي باستان‌شناسان شهر باستاني پمپئی را كشف كردند، همه چيز به همان شكل اوليه حفظ شده بود، انسان‌ها در حال زندگي روزمره و انجام كارهاي روزانه و حتي حيوانات در جاي خود قرار داشتند و لايه‌هاي خاكستر و مواد مذاب همه چيز را بخوبي و مانند روز اول حفظ كرده بود. در ششمين محوطه باستاني اين فهرست شما مي‌توانيد نمونه‌هاي زيادي از مردم اين شهر ازجمله نانوايي از روم باستان را كه در كنار تنورش جان سپرده يا زني خانه دار را در حال دوختن لباس به همراه سگي در كنارش مشاهده كنيد. در حال حاضر این شهر از جاهای دیدنی اروپا و همپنین مهمترین مکان های دیدنی ایتالیا به شمار می رود.

شهر باستانی پمپي ايتاليا

شهر باستانی پمپي ايتاليا

 

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×