اروپا

فستیوال پرش از روی نوزاد در اسپانیا

فستیوال پرش از روی نوزاد

El Colacho Festival

جشنواره پرش از روی نوزاد یکی از سنت های قدیمی در اسپانیاست که قدمت آن به سال ۱۶۲۰ برمی گردد. این مراسم بازسازی نبرد همیشگی میان خیر و شر است و گفته می‌شود با قرار دادن نوزادان در مسیر زندگی خوب درهای بهشت بر روی افراد باز می‌شود و آن این‌که وقتی خود شیطان از روی کودکان می‌گذرد دیگر گناه و بیماری از آنها دور خواهد ماند و به این ترتیب پاک مانده و راه پروردگار را ادامه می‌دهند. این مراسم هر ساله در ماه می یا ژوئن در روستای کاستریلو دو مورسیای اسپانیا برگزار می‌شود.

فستیوال پرش از روی نوزاد

فستیوال پرش از روی نوزاد

1فستیوال «پرش از روی بچه» برای خود آداب و رسوم خاصی دارد. یکی از قوانین این جشنواره این است که نوزاد باید کمتر از ۱۲ ماه داشته باشد. این مراسم که ریشه در قرون وسطی دارد به وسیله فردی انجام می شود که کولاچیو نامیده می شود و برای دور کردن بلا و مشکلات از نوزادن انجام می گیرد. بیش از ۲۰۰ نفر در فستیوال “ال‌کلاچو” امسال در این شهر حضور داشتند.  براساس این آیین،‌ خانواده‌ها نوزادان یکساله یا کمتر خود را بر روی حصیری در میدان اصلی شهر قرار می‌دهند و مردانی که لباس و شلوارهای زرد و قرمز به تن کرده‌اند در نقش شیطان درآمده و از فراز چندین کودکی که روی تشکی روی زمین خوابیده‌اند، می‌پرند. در این میان مردی که نماد بدی است در اطراف درحال نواختن طبل خواهد بود.

فستیوال پرش از روی نوزاد

فستیوال پرش از روی نوزاد

indexفستیوال El Colacho به شهری در شمال اسپانیا برمی‌گردد. طی قرن‌هایی که این مراسم به صورت سالانه در این شهر کوچک اجرا شده،‌ هیچ گزارشی از آسیب‌دیدگی در میان نوزادان مشاهده نشده است اما با این وجود baby jumping هنوز به عنوان یکی از خطرناکترین فستیوال‌های جهان شناخته می‌شود. مراسم پریدن از روی نوزادان نقطه اوج فستیوال چهار روزه است که در امتداد تعطیلات مسیحیان به مناسبت روز “کورپوس کریستی” اجرا می‌شود. اخیرا پاپ بندیک شانزدهم این مراسم را تبقیح کرده و از مردم و کشیشان محلی خواسته است تا در این مراسم شرکت نکنند. با تور اروپا و یا تور اسپانیا سفر کنید و در جشنواره های اسپانیا شرکت کنید. از دیگر فستیوال های غیرانسانی و خطرناک در اسپانیا جشنواره بز اندازی است.

فستیوال پرش از روی نوزاد

فستیوال پرش از روی نوزاد

فستیوال پرش از روی نوزاد

فستیوال پرش از روی نوزاد

برای تور اروپـــــا چــــــی نیاز داریــــــــــــد؟؟؟؟!!!!
**********
قیمــــــت منــــاســـــب
**********
تنـــوع پیـــشنهادات مناسب برای خانوادگی ،بیزنسی ،ماجراجویانه ،بوم گردی و....
**********
تیم تخصصی و حـــــــرفـــــــــــه ای مــــــــــجـــــــــری **********
راهنــــــــــــمایـــی کــــــــــــــــــامل برای استفاده از تمامی فرصت های سفر
**********
و... **********
با سالها تجربه این افتخار را دایم که بگویم اروپا تخصص ماست
**********
منتظر تماستان هستیم ۸۸ ۵۰ ۵۰ ۱۲
about

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

سئو    هزینه سئو

×