اروپا

فلامنکو رقص اسپانیایی

فلامنکو رقص اسپانیایی

Flamenco

مگه میشه با تور اسپانیا سفر کرد و گوش نسپرد به نجوای جادویی و عاشقانه گیتار فلامینگو و چشم ندوخت به ساق پاهای هنرمندانه رقصنده های اسپانیولی. فلامنکو رقص معروف اسپانیاییه که بسیار جالب و دیدنیه. این رقص شباهت‌های بسیاری به رقص اعراب داره. منشاء این نوع موسیقی از طبقات پایین جامعه اندولسی سرچشمه گرفته، برا همین در قدیم موسیقی از وجهه هنری لازم در میان طبقات متوسط و بالاتر جامعه برخوردار نبوده.

فلامنکو رقص اسپانیایی

فلامنکو رقص اسپانیایی

firefox_screenshot_2016-04-17t08-00-13-464zفلامنکو در حقیقت از ۳ قسمت رقص فلامنکو، آواز فلامنکو و گیتار فلامنکو، سبکی از آواز، موسیقی و رقص اسپانیایی تشکیل شده‌. حرکات دست و پا در فلامنکو هر کدوم بیان‌کننده تاریخ، داستان و یا افسانه‌ای هستن که برای بیان کردن آن‌ها از حرکات و فرم‌های بخصوصی استفاده میشه. فرهنگ فلامنکو حاکی از شورش مردم تحت ستمه. اقوام مسلمان شمال آفریقا ملقب به مورها، اقوام گیتانو و یهودیان که همگی در گذشته از سوی تفتیش عقاید کلیسای اسپانیا مورد اذیت و آزار و تبعید قرار گرفتن.

فلامنکو رقص اسپانیایی

فلامنکو رقص اسپانیایی

imagesاین نوع موسیقی بیشترین تاثیر خود را از کولی‌های اسپانیا گرفته‌. در شکل‌گیری و تکامل این سبک نمیشه از تاثیرگذاری موسیقی مورها و مسلمانان شمال آفریقا و حتی موسیقی عربی و موسیقی لاتین چشم پوشی کرد. اقوام گیتانو اساساً پایه‌گذار اولیه این شکل هنری بودن اما آن‌ها تنها دارای یک فرهنگ شفاهی هستن. آوازهای محلی‌شان از طریق اجرای مکرر آن در مجالس اجتماعی به نسل جدید منتقل شده‌. این طبقات فقیر غیر چادرنشین جامعه اندولسی به‌طور کلی بی‌سواد بودن. در حال حاضر این رقص از جاذبه های گردشگری اسپانیا به شمار میره.

فلامنکو رقص اسپانیایی

فلامنکو رقص اسپانیایی

 

اروپا تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×