اروپا

متئورا صومعه ای منحصربه فرد در یونان

 متئورا یونان

Meteora

صومعه متئورا یکی از قدرتمندترین نمونه های تحول معماری است. این صومعه بیش از ۴۰۰ متر بالاتر از دره Peneas و شهر کوچک Kalambaka در دشت تسالی، در بالای قله غیرقابل دسترس ساخته شده است. در اواخر قرن ۱۲th یک کلیسای کوچک به نام Panaghia Doupiani یا Skete در پای یکی از این ستونهای آسمانی برای اقامت راهبان ساخته شده است. این منطقه شامل تپه های جنگلی و دره رودخانه با جنگل های بسیار زبباست. این صومعه از دیدنی های یونان به شمار می رود.

 متئورا یونان

متئورا یونان

1متورا (به یونانی: Μετέωρ) معروف به صخره‌های معلق یا معلق در هوا یا در آسمان بالا از نظر لغوی شبیه به کلمه “Meteorite”به معنی شهاب سنگ می‌باشد. این صومعه در قرن چهاردهم ساخته شد و حالا میراث جهانی یونسکو شده است.  مجموعه‌ای از شش صومعه بالای برجک‌های ماسه‌سنگی به ارتفاع ۴۰۰ متر ساخته‌شده‌اند که این برجک‌ها در شمال غربی دشت تسالی در مرکز یونان واقع شده‌اند. سکنه این ساختمان‌ها برای پایین آمدن از این صومعه‌ها مشکل ‌دارند. در کل منظره و تجربه بازدید این صومعه‌ها تجربه‌ای منحصربه‌فرد است.

 متئورا یونان

متئورا یونان

 متئورا یونان

متئورا یونان

imagesمته اورا یکی ازبزرگترین و مهم ترین مجموعه‌های کلیسای ارتدکس شرقی در یونان است که دومیش فقط در کوه آثوس است. این ۶ صومعه روی ماسه سنگ طبیعی ستون‌هایی سنگی در شمال غربی لبه ی دشت تسالی در نزدیکی رودخانه ی پاینس و کوههای پینداس در یونان مرکزی ساخته شده‌اند. نزدیک ترین شهر به متورا شهر کالامباکا است. متورا در سال ۱۹۸۸ در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌است. با تور یونان و یا تور اروپا سفر کنید و از دیدنی های اروپا بازدید کنید.

 متئورا یونان

متئورا یونان

 متئورا یونان

متئورا یونان

اروپا تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×