اروپا

محله پلاکا، گذری بر تاریخ یونان

محله پلاکا آتن

Plaka District Athens

پلاکا درست زیر پای صخره اکروپولیس قرار دارد و قدیمی ترین بخش شهر آتن است. بیشتر خیابانهای آن بر روی عبور و مرور ماشین بسته است و امروزه جاییست که توریستها در آن آتن را از قدیم تا به الان نظاره میکنند. محله ای که در هر سوی آن سورپرایز تازه ای در انتظار شماست. اصلا انگار پلاکا به تنهایی یونان را معرفی میکند. محله پلاکا محبوب گردشگران و آتنی ها است. این محله از دیدنی های آتن است. 

محله پلاکا آتن

محله پلاکا آتن

firefox_screenshot_2015-09-27t08-57-16-539zمحله پلاکا یک کوچه و دو کوچه نیست. قلب تاریخ آتن است و شامل چند کیلومتر خیابانهای قدیمی و تودرتوی سنگ فرش شده است. این منطقه که کاملاً حالت بومی دارد و از دیدنی های یونان و محبوب گردشگران است. در این کوچه های زیبا با بافت کاملا قدیمی انقدر نکته برای دیدن هست که روزها و روزها هم اگر وقت صرف کنید برای دیدن پلاکا کافی نیست.  وقتی سر برمیگردانی و به هر طرف که نگاه کنی یک تکه از تاریخ را خواهی دید. جایی از آن کلیساهای قدیمی قرار دارند و جایی دیگر معابد خدایان. سر کوچه ای یک ساختمان نئو کلاسیک میبینی و سر کوچه ای دیگر خانه های فرنگی با زندگی روزمره آدمهایش. 

محله پلاکا آتن

محله پلاکا آتن

bazaar-clipart-clip-art-fair-265918پلاکا مرکز خرید و فروش هم هست و یکی از بهترین مراکز خرید آتن و مراکز خرید یونان به شمار میره. اصلا پلاکا هست و مغازه هایش که آدم را شگفت زده میکند. در هر دالان و پس کوچه ای دست فروشی نشسته و به فروش کالاهایش میرسد. در پلاکا به فکر خرید لباس آنچنانی نباشید .اینجا باید “النگ دولنگ” های آتنی بخرید و کیف کنید اگر یک گوشواره آویز قدیمی فلزی به گوشتان میندازید. در ابتدا اجناس مغازه ها آت و آشغال به نظر میایند اما اگر حوصله کنید و به داخل مغازه ها بروید دیگر نمیتوانید دست خالی برگردید. صنایع دستی آتنیها فوق العاده زبباست از پارچه های گلدوزی شده تا انواع زیورآلات زنانه فلزی.

محله پلاکا آتن

محله پلاکا آتن

imagesکافه های خیابانی پلاکا در هر کوچه ای از آن دیده میشود.در این کافه ها زیر سایه درختهایشان صندلیهای چوبی کوچک گذاشته میشود با رومیزیهای معمولا چهارخانه رنگی.به همین سادگی این مکان اتموسفر جذابی برای توریست فراهم میکند تا بنشیند چیزی بنوشد خستگی در کند گپی بزند و دوباره به گشت و گذار خود ادامه دهد و پول خرج کند. با تور یونان و یا تور اروپا سفر کنید و از خرید در مراکز خرید اروپا و بازدید از دیدنی های اروپا لذت ببرید.

محله پلاکا آتن

محله پلاکا آتن

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×