اروپا

مسجد قرطبه از دیدنی های اسپانیا

مسجد قرطبه اسپانیا

«مسجد قرطبه» از جمله بزرگ‌ترین و شکیل‌ترین مساجد اسپانیا است که از نظر زیبایى تزئینات و هنر معمارى اندلسى- اسلامى در نوع خود بى‌نظیر و شاید کم‌نظیر است. این مسجد، یکی از کاملترین آثار تاریخی سبک معماری شمال آفریقا (Moorish) می باشد و در شهر کوردوبا قرار دارد. این مسجد برای مدت ۳ قرن متوالی اهمیت و جایگاه خود را به عنوان یکی از شاهکارهای معماری اسلامی حفظ کرده است و جزو آثار به ثبت رسیده توسط سازمان جهانی یونسکو است.
مسجد قرطبه اسپانیا

مسجد قرطبه اسپانیا

مسجد قرطبه اسپانیا

مسجد قرطبه اسپانیا

firefox_screenshot_2015-01-10t22-16-09-611z-qprمسجد جامع اندلس که در حال حاضر یک کلیسای جامع است و از دیدنی های اروپا به شمار می رود، یکی از معماری های تلفیقی اسلام و مسیحیت است. کلیسای جامع توسط گوتیک کُر (Gothic Choir) و کاپیلا مایور (Capilla Mayor) ساخته شده است. این کلیسا بعد از تخریب ۶۳ ستون و آرک از شبستان اصلی مسجد، بنا شده است. معماری به نام «پدرو کورنجو» در بخشی از کلیسا جایگاهی برای گروه کر کلیسا طراحی کرده و ساخته که بسیار زیباست. یکی از زیبایی های کلیسای جامع، خانه قرآن باقی مانده از مسجد می باشد.  همچنین شاهکارهای معماری زیادی نیز در آن وجود دارد که نشان دهنده مسجد بودن این کلیسا هستند. از جمله نمازخانه مسجد .
مسجد قرطبه اسپانیا

مسجد قرطبه اسپانیا

mosque-clipart-ramadan_013-qprکلیسای جامع کوردوبا زمانی یک مسجد و محلی برای عبادت مسلمان ها بوده است. این را می توان به خوبی از معماری، مناره های باقی مانده از مسجد و حتی محراب آن تشخیص داد. حیاط مسجد نیز این روزها خانه درختان پرتقال است. محراب مسجد نیز میان آرک ها و ستون های داخلی مسجد همچنان وجود دارند. بعد از سال ۲۰۰ میلادی، مسلمانان اسپانیایی اعتراضات و درخواست هایی برای پذیرفتن امکان انجام عبادات اسلامی در آن انجام دادند، ولی اعتراضات آنها، هم توسط رهبران کاتولیک اسپانیایی و هم توسط واتیکان رد شد. با تور اروپا به اسپانیا سفر کنید و از دیدنی های اسپانیا در شهرهای مختلف لذت ببرید.
مسجد قرطبه اسپانیا

مسجد قرطبه اسپانیا

مسجد قرطبه اسپانیا

مسجد قرطبه اسپانیا

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×