اروپا

معبد زئوس آسمانی آتن

معبد زئوس آسمانی آتن

temple of olympian zeus athens greece

معبد زئوس آسمانی در مرکز شهر آتن به سمت قسمت جنوب شرقی منطقه معروف گردشگری شهر یعنی آکروپولیس، قرار گرفته است. سنگ بنای معبد زئوس در سال ۵۱۵ پیش از میلاد توسط پیسیس تراتوس گذاشته شد.این معبد بزرگترین معبد زمان خود محسوب می شد و در حال حاضر از مهمترین مکان های دیدنی یونان به شمار می رود. با تور یونان سفر کنید و از دیدنی های یونان بازدید کنید.

معبد زئوس آسمانی آتن

معبد زئوس آسمانی آتن

images-qprمعبد زئوس آسمانی که از مهمترین جاهای دیدنی یونان و جاذبه های گردشگری آتن است، سازه بسیار عظیمی است که به سبک گرکو- رومن ساخته شده است. با اینکه بیشتر قسمت های این معبد تخریب شده، اما خرابه های آن نیز زیبا و باشکوه بنظر می رسند. سنگ مرمر بکار رفته در ساخت این معبد، از کوه پنتلوس آورده شده است. قطعات سنگ های مرمری که برای استفاده به این مکان حمل می شدند، ۹۶ متر طول و ۴۰ متر عرض داشتند.

معبد زئوس آسمانی آتن

معبد زئوس آسمانی آتن

firefox_screenshot_2015-04-05t10-51-40-052z-qprکار ساخت معبد زئوس در قرن ششم پیش از میلاد آغاز شد اما روند احداث آن تا زمان به قدرت رسیدن امپراطور هاردیان در قرن دوم بعد از میلاد، متوقف ماند. در سازه اصلی معبد زئوس ، یکصد و چهار ستون کوریان تینی وجود داشته است. طول هریک از این ستون ها هفده متر بوده است. ۴۸ عدد از این ستون ها به صورت ردیف های سه تایی در زیر سنتوری ها – سه گوش بالای درگاه جلوخان در معماری سنتوری نامیده می شود – قرار گرفته بودند. در طرفین سازه هم ستون های دوگانه به تعداد کلی ۵۶ ستون قرار داشت.

معبد زئوس آسمانی آتن

معبد زئوس آسمانی آتن

hindu-temple-clipart-qprامروزه تنها ۱۵ ستون از مجموع ستون های معبد زئوس باقی مانده است. این ستون ها به زیبایی هرچه تمام تر توسط سرستون های کوریان تینی آراسته شده اند. در بنای اولیه، مجسمه ای از زئوس نیز وجود داشته است. این مجسمه از جنس طلا و عاج بوده و فضای درون خانه (صِلّا) را اشغال می کرده است. مجسمه زئوس توسط هادریان ساخته شده بود. وی درست در کنار این مجسمه، دستور ساخت مجسمه خودش را نیز صادر کرد. امروزه هیچکدام از این دو مجسمه وجود ندارند. تنها بخشی از معبد که سالم باقی مانده فضای داخلی آن می باشد.

معبد زئوس آسمانی آتن

معبد زئوس آسمانی آتن

images-qprاین معبد که از جاهای دیدنی اروپا و دیدنی های آتن به شمار می رود ، در زبان محلی به نام الیمپی ئیون شناخته می شود. همچنین به نام نائوس تو اولیمبیو نیز شهرت دارد. برخی یونانیان ترجیح می دهند که این معبد را با نام کولونس بخوانند. این معبد در روزهای سه شنبه تا یکشنبه هر هفته پذیرای بازدیدکنندگان می باشد. بازدیدکنندگان تنها از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۳ بعدازظهر اجازه ورود به داخل ساختمان معبد را دارند. با تور اروپا به یونان سفر کنید و از بازدید از دیدنی های اروپا لذت ببرید.

معبد زئوس آسمانی آتن

معبد زئوس آسمانی آتن

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×