اروپا

موزه ملی باستان شناسی آتن

موزه ملی باستان شناسی آتن

National Archeological Museum

موزه ملی باستان شناسی آتن یکی از بزرگترین موزه های جهان در آتن است. در این موزه مجموعه ای از یونان باستان نگهداری می شود. این موزه که از مهمترین دیدنی های یونان است، بیش از ۱۱۰۰۰ اثر ارزشمند مختلف در این موزه مربوط به دوران قبل از تاریخ تا عصر طلایی اواخر دوران باستان در یونان، بینش و دید بسیار خوب و عمیقی را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند.

موزه ملی باستان شناسی آتن

موزه ملی باستان شناسی آتن

firefox_screenshot_2015-05-04t23-14-27-607z-qprموزه ملی باستان شناسی یونان در میان ده موزه برتر جهان قرار دارد. این موزه که از مهمترین دیدنی های آتن است، درون ساختمانی به سبک نئو کلاسیک قرار گرفته که در اواخر قرن نوزدهم میلادی بنا شده است. طراحی موزه ملی باستان شناسی در ابتدا توسط ال. لانگ انجام شد و بعدها توسط ارنست زیلر تغییر داده شد. این موزه از مهمترین جاهای دیدنی یونان و مکان های دیدنی اروپاست.

موزه ملی باستان شناسی آتن

موزه ملی باستان شناسی آتن

museum-clipart-rta6zjbbc-qprدر هر طبقه این موزه سالن هایی وسیع برای نمایش آثار به همراه گالری های بسیاری وجود دارد که مجموعاً فضایی در حدود ۸۰۰۰ مترمربع را تشکیل می دهند. این موزه در تمام طول هفته پذیرای بازدیدکنندگان است. ساعات بازدید در روزهای سه شنبه تا جمعه از ۸ صبح الی ۷ بعدازظهر، در روزهای دوشنبه از ۱۲:۳۰ ظهر الی ۷ بعدازظهر و در روزهای شنبه، یکشنبه و ایام تعطیل از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۳ بعدازظهر می باشد. با تور اروپا و یا تور یونان سفر کنید و از دیدنی های اروپا و جاهای دیدنی آتن بازدید کنید.

موزه ملی باستان شناسی آتن

موزه ملی باستان شناسی آتن

پنج مجموعه دائمی مختلف در این موزه وجود دارد که عبارتند از:

  • مجموعه آثار ماقبل تاریخ

این مجموعه حاوی آثاری از هزاره ششم پیش از میلاد تا سال ۱۰۵۰ پیش از میلاد می باشد. این آثار عمدتاً نشان دهنده سبک زندگی تمدن های بزرگی است که این زمان در محدوده دریای اژه شکل گرفتند. در این مجموعه آثار شگفت انگیزی از دوران نئولیتیک، سیکلادیک و میسِنائین به چشم می خورد. همچنین یافته های جالبی مربوط به سکونتگاه های دوران ماقبل تاریخ در منطقه ترا، نیز در این مجموعه دیده می شود. در این مجموعه آثاری از مجسمه های یونان باستان تا شاهکارهایی منحصربفرد قابل مشاهده است.

  • مجموعه گلدان ها و اشیای کوچک

در این مجموعه آثار ارزشمندی از سفالینه های مربوط به یونان باستان دیده می شود. این آثار از قرن یازدهم پیش از میلاد تا دوران رومی ها را شامل می شود.

  • مجموعه استاتاتوس

درست در قسمتی که مجموعه گلدان ها و اشیای کوچک وجود دارد، مجموعه استاتاتوس نیز دیده می شود. این مجموعه شامل آثار کوچکی مربوط به تمام دوران های تاریخی یونان می باشد.

  • مجموعه متالورژی (آثار فلزی)

در این قسمت اشیایی کوچک، پیکره ها و مجسمه های بزرگی دیده می شود.

  • مجموعه آثار باستانی مصر و خاور نزدیک

این مجموعه تنها مجموعه از این نوع در تمام یونان محسوب می شود که اشیای آن مربوط به ۵۰۰۰ سال پیش از میلاد تا دوران سلطه رومیان می باشد.

موزه ملی باستان شناسی آتن

موزه ملی باستان شناسی آتن

موزه ملی باستان شناسی آتن

موزه ملی باستان شناسی آتن

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×