اروپا

موزه واتیکان از دیدنی های ایتالیا

موزه واتیکان

Vatican Museum Rome

موزه واتيکان يکي از ديدني ‌هاي اصلي شهر واتيکان است. اين موزه که آثار هنري و تاريخي بي ‌نظيري را که مرتبط با مسيحيت و مذهب کاتوليک است در خود جاي داده، ساليانه پذيراي حدود ۴ ميليون بازديد کننده است. اگر قصد دارید با تور اروپا به ایتالیا سفر کنید و از دیدنی های ایتالیا در شهرهای مختلف بازدید کنید، دیدنی های رم و واتیکان بهترین انتخاب است.

موزه واتیکان

موزه واتیکان

museumiclip-qpr این موزه در سال ۱۵۰۶ میلادی توسط پاپ ژولیوس دوم بنیان نهاده شد. موزه‌ واتیکان ساختمانی در داخل کشور واتیکان است که شامل چند مجموعه موزه‌ است و از بخش‌های متنوعی تشکیل شده و آثاری از تمدن‌های مختلف در بر دارد. بخش اصلی آن از هنر عمومی و تندیس‌ها و پیکره‌های بسیاری تشکیل شده و آثار هنری بسیاری از کلیسای کاتولیک رم را به نمایش گذاشته است. پاپ ژولیوس دوم این موزه را در قرن شانزدهم (سال ۱۵۰۶ میلادی) تأسیس کرد. موزه واتیکان، روزانه ۲۵ هزار، و در هر سال حدود ۵ هزار بازدید کننده دارد. ورودی این موزه برای هر نفر ۱۶ پوند است، و سالانه حدود ۸۰ میلیون پوند از این طریق درآمد دارد.

موزه واتیکان

موزه واتیکان

museum_symbol-qprاين موزه دربرگيرنده مجموعه مختلفي از پرده‌ هاي منقوش و قاليچه ‌نماهايي از قرن پانزدهم و هفدهم و همچنين مجموعه‌اي از نقشه‌ ها و نقاشي‌ هاي مختلف ايتاليا است. در داخل موزه واتيکان بيش از هرجاي ديگري در جهان آثار برهنه وجود دارد. بخش تاريخي موزه واتيکان نيز در سال ۱۹۷۳ پايه‌گذاري شد که دربرگيرنده مجموعه‌اي از پرتره‌ هاي پاپي و اشياء سپاه نظامي پاپي و هم چنين اشيايي براي مراسم و تشريفات خاص است که ديگر استفاده نمي‌ شود. موزه اتومبيل و کالسکه نيز بخشي از موزه تاريخي واتيکان است.

موزه واتیکان

موزه واتیکان

museumiclip-qprدر موزه واتیکان نیز آثاری از تمدن پارسی وجود دارد. در این موزه همچنین سه کره جهان مربوط به سال‌های ۱۵۶۰ تا ۱۸۰۰ وجود دارد که اگرچه در آنها همچون سایر نقشه‌های قرون ۱۶ و ۱۷ ، قاره آمریکا و اقیانوسیه وجود ندارند اما در هر سه کره نقشه ایران با نام پارس و معادل لاتین خلیج فارس( سینوس پرسی) وجود دارد. یک نقشه نیز روی چرم به سبک نقشه‌های باستانی بطلمیوسی وجود دارد که در آن نیز معادل خلیج فارس (سینوس پرسی) وجود دارد. یک نقشه روی چرم نیز وجود دارد که کار هنرمند لئوناردو داوینچی است و نام ایران را با نام امپراتوری پارس دارد.

موزه واتیکان

موزه واتیکان

موزه واتیکان

موزه واتیکان

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×