اروپا

موکنای ، منطقه ای باستانی در یونان

موکنای یونان 

Mycenae

موکنای نام منطقه ای باستانی در یونان است که در ۹۰ کیلومتری آتن قرار دارد . این منطقه که در تور یونان می بینید ، یکی از بزرگترین مراکز تمدن یونان می باشد ، مابین دو تپه در شمال شرفی پلوپونز واقع شده است . طبق شواهد موکنای در ابتدا محل سکونت مردم عصر نوسنگی در هزاره ۶ قبل از میلاد بوده که ویرانه های آن یک نوع شگفتی است و امروزه به یکی از دیدنی های یونان تبدیل شده است .
موکنای یونان

موکنای یونان

موکنای یونان بنایی سنگی با معماری و ویرانه های شگفت انگیزی است که تمدن ۴ هزار ساله یونان را به خوبی نشان می دهد . با توجه به تاریخ یونان ، دوره موکنای که به مسینی نیز خوانده می شود ، از سال ۱۶۰۰ قبل از میلاد تا ۱۱۰ قبل از میلاد بوده است . نواحی تحت سلطه تمدن موکنای در اواخر عصر برنز ، یونان ، جزایر دریای اژه و سواحل آسیای صغیر بوده است . این منطقه نقشی حیاتی در توسعه فرهنگ باستان یونان داشته است .

موکنای یونان

موکنای یونان

شهر باستانی موکنای که یکی از دیدنی های اروپا ست ، قلعه ای مستحکم است که سکونتگاه هایی اطراف آن وجود دارد . حجم بزرگ دیوارهای ۶ تنی سایکلوپیان که دارای ۱۳ متر ارتفاع و ۷ متر ضخامت است ، این افسانه را در بین مردم رواج داده که پرسیوس با کمک یکی از غول های تک چشم ادیسه هومر با نام سلیکلوپس ، موکنا را ساخته است .  با توجه به شواهد کاخ های پادشاهی موکنای ، ۱۲۰۰ سال قبل از میلاد خالی از سکنه شدند و ۱۰۰ سال بعد به دلیل آتش سوزی تخریب شدند . علت تخریب آن مشخص نیست ولی احتمالا یا کار خارجی ها بوده و یا در اثر اختلافات داخلی بین پادشاهان .

موکنای یونان

موکنای یونان

موکنای یونان

موکنای یونان

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×