اروپا

میدان کنکورد پاریس از جاذبه های گردشگری در فرانسه

میدان کنکورد پاریس

La place de la Concorde

در سال ۱۷۶۳ پس از بهبود پادشاه لویی پانزدهم از یک بیماری وخیم، مجسمه ی بزرگی از پادشاه در این مکان قرار گرفت . میدانی که این مجسمه را احاطه می کرد در سال ۱۷۷۲ توسط معماری به نام Jucques-Ange Gabriel ساخته شد. در گذشته این میدان به نام لویی پانزدهم شناخته می شد. این میدان در سال ۱۷۹۵ به شکل کنونی در آمده و میدان کنکورد نامگذاری گردید . ميدان كنكورد در ابتداي خيابان شانزه ليزه در منطقه هشت پاريس قرار دارد.

میدان کنکورد پاریس

میدان کنکورد پاریس

17438433-roma-piazza-navona-thmbمیدان کنکورد امروزه یکی از ميدان‌هاي مشهور پاريس است. در مرکز ميدان ستون تاريخي ابليسک قرار دارد. اين ستون از سوي والي مصر، محمدعلي پاشا به فرانسه هديه شده است. قدمت اين ستون به دوره رامسس دوم مي‌رسد و قديمي‌ترين اثر موجود در فضاي شهري پاريس است. در طول انقلاب اول فرانسه و در دوره معروف به ترور دستگاه مشهور گیوتین در این میدان نصب شده بود. سر بسیاری از رجال آن دوره فرانسه نظیر آنتوان لاوازیه کاشف اکسیژن، لویی شانزدهم و ماری آنتوانت در این میدان به زیر گیوتین رفت. در وسط میدان کنکورد ستون زیبایی (L’obélisque ) نصب است که این ستون از کاوش های باستانی در خرابه های معبد رامسس دوم ( مربوط به قرن سیزدهم قبل از میلاد ) کشف شده است .

میدان کنکورد پاریس

میدان کنکورد پاریس

17438433-roma-piazza-navona-thmbدر این میدان و در حاشیه خیابان رویال ساختمان وزارت دریاداری فرانسه، هتل کریلیون و سفارت ایالات متحده قرار دارد. در سوی دیگر میدان باغ تویلری که به موزه لوور منتهی می‌شود قرار گرفته است. در سوي ديگر ميدان باغ تويلري که به موزه لوور منتهي مي‌شود قرار گرفته است. پل کنکورد که یکی از زیباترین پل های رود سن است ، میدان کنکورد را به مجلس شورا متصل می کند . در مقابل ، در شمال ميدان نيز دوساختمان سنگي منحصر به فرد قرار گرفته كه بهترين نمونه معماري قرن هيجدهم فرانسه محسوب مي گردد. در اطراف میدان ۸ مجسمه به افتخار شهر های مهم فرانسه نصب شده است . در وسط آن چشمه و فواره ای به سان میدان سن پیترو شهر رم ساخته شده است.

میدان کنکورد پاریس

میدان کنکورد پاریس

17438433-roma-piazza-navona-thmb اين ميدان پس از ميدان Quinconces در شهر بوردو ، بزرگترين و وسيع ترين ميدان كشور فرانسه محسوب مي شود. این میدان یکی از مهم ترین دیدنی های فرانسه است. يکي از اضلاع ميدان کنکورد به ميدان ديگري به نام وندوم متصل است در اين ميدان نيز هتل‌هاي مجلل ريتز و وندوم و تعداد بسيار زيادي جواهر فروشي مجلل و معروف قرار دارد. علاوه بر اين در اين دو ميدان سالن‌هاي مد بسياري از معروف‌ترين طراحان لباس دنيا و شرکت‌هاي مشهور مُد قرار دارند. با تور اروپا و یا تور فرانسه به پاریس سفر کنید و از این میدان دیدن کنید. میدان کنکورد یکی دیگر از دیدنی های پاریس و جاهای دیدنی فرانسه به شمار میرود.

میدان کنکورد پاریس

میدان کنکورد پاریس

 

برای تور اروپـــــا چــــــی نیاز داریــــــــــــد؟؟؟؟!!!!
**********
قیمــــــت منــــاســـــب
**********
تنـــوع پیـــشنهادات مناسب برای خانوادگی ،بیزنسی ،ماجراجویانه ،بوم گردی و....
**********
تیم تخصصی و حـــــــرفـــــــــــه ای مــــــــــجـــــــــری **********
راهنــــــــــــمایـــی کــــــــــــــــــامل برای استفاده از تمامی فرصت های سفر
**********
و... **********
با سالها تجربه این افتخار را دایم که بگویم اروپا تخصص ماست
**********
منتظر تماستان هستیم ۸۸ ۵۰ ۵۰ ۱۲
about

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

سئو    هزینه سئو

×