اروپا

نمایشگاه کتاب فرانکفورت ، بزرگترین نمایشگاه کتاب دنیا

نمایشگاه کتاب فرانکفورت

مهم ترین نمایشگاه تجاری کتاب دنیا که قرارگاه بزرگ ترین ناشران سراسر جهان است، نمایشگاه کتاب فرانکفورت است. این نمایشگاه توسط یک شرکت از ناشران آلمان و صنف کتاب فروشان سازمان دهی می شود و با بیش از هفت هزار ناشر شرکت کننده از ۱۰۰ کشور و ۲۸۶ هزار بازدید کننده، بزرگ ترین نمایشگاه جهان است.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت

نمایشگاه کتاب فرانکفورت

boy-reading-a-book-qprنمایشگاه کتاب فرانکفورت از لحاظ تعداد ناشران و بازدیدکنندگان بزرگترین نمایشگاه کتاب دنیا محسوب می‌شود. این نمایشگاه بزرگ ترین نمایشگاه تجاری کتاب جهان از لحاظ تعداد شرکت های انتشاراتی شرکت کننده در آن است که اواسط اکتبر هر سال در فرانکفورت آلمان برگزار می شود. نمایندگان انتشاراتی ها و شرکت های چندرسانه ای سراسر دنیا به منظور مذاکره در زمینه حق چاپ و مجوز کتاب ها به نمایشگاه کتاب فرانکفورت می آیند. تاریخچه نمایشگاه کتاب فرانکفورت به بیش از ۵۰۰ سال پیش بازمی گردد. اندکی بعد از اینکه گوتنبرگ چاپ با حروف متحرک را در شهر مینز (Mainz، که فاصله کمی با فرانکفورت دارد) اختراع کرد، اولین نمایشگاه کتاب توسط کتاب فروشان محلی آن‌جا برگزار شد.

نمایشگاه کتاب

نمایشگاه کتاب فرانکفورت

images-qpr_1این نمایشگاه ۵ روزه، در اواسط اکتبر هر سال در نمایشگاه تجارت فرانکفورت در آلمان برگزار می‌شود. ۳ روز اول آن به بازدیدکنندگان تجاری (متخصصان صنعت چاپ و نشر) اختصاص دارد و ۲ روز آخر آن به روی بازدیدکنندگان عام گشوده می‌شود. همه ساله نویسندگان، نمایندگان عرصهٔ نشر و شرکت‌های چندرسانه‌ای از سراسر جهان به منظور مذاکره و تعامل جهت دست یافتن به حقوق نشر و مجوز انتشار بین‌المللی آثارشان، عرضه و تبلیغ آثار و یافتن بازارهای جهانی، آشنایی با ناشران و عقد قراردادهای تازه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور می‌یابند. هم‌چنین هر ساله در این نمایشگاه، یک کشور به عنوان مهمان ویژه شرکت می‌کند و می‌تواند بخش‌های گوناگون ادبیاتش با بهره‌گیری از فضای نشر خاص معرفی می‌کند. در حال حاضر این نمایشگاه از مهمترین نمایشگاه های آلمان به شمار می رود.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2015

نمایشگاه کتاب فرانکفورت

images-qprدر طول مدت برگزاری، نزدیک ۷٬۰۰۰ ناشر از ۱۰۰ کشور در این نمایشگاه شرکت می‌کنند و حدوداً ۲۸۶٬۰۰۰ نفر از این نمایشگاه بازدید می‌کنند. نمایشگاه فرانفورت که از سال ۱۹۴۹ برگزار می‌شود به دلیل میزان بالای تبادلات و معاملات (تجارت نشر) یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های کتاب است. این نمایشگاه که تا پایان قرن هفدهم میلادی مهم ترین نمایشگاه کتاب اروپا بود، در دوران روشنگری بنابر دلایل سیاسی و فرهنگی جای خود را به نمایشگاه کتاب لایپزیگ داد. بعد از جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۹ اولین نمایشگاه کتاب در کلیسای سنت پاول برگزار شد و از آن به بعد دوباره موقعیت برجسته خود را به دست آورد. با تور اروپا و یا تور آلمان سفر کنید و از بهترین نمایشگاه های اروپا دیدن کنید.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2014

نمایشگاه کتاب فرانکفورت

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×