اروپا

چگونه سفری ارزان به رم داشته باشیم؟

هزینه سفر به رم

رم یکی از پربازدیدترین شهرهای دنیاس و کسانی که به این شهر تاریخی سفر میکنند، انتظار هزینه های بالا رو دارند. هتل های این شهر از هتل های گران قیمت اروپاس. همچنین اگه در موادغذایی و حمل و نقل صرفه جویی نکنید، هزینه تون سربه فلک میزنه. در ادامه می تونید هزینه های سفر به رم و راه های کاهش این هزینه ها رو یینید که در سفرتون با تور اروپا و یا تور ایتالیا خیلی کمکتون میکنه.

هزینه سفر به رم

رم

  • هزینه‌ی اقامت در هاستل و هتل : اگه از نظر بودجه محدودیت دارید، شهر رم اردوگاه‌هایی داره که قیمتشون از ۵ یورو به ازای هر شب اقامت شروع می‌شه، می‌تونید اونچا چادر بزنید و خیالتون از بابت امنیت هم راحت باشه. هزینه‌ی هر اتاق اشتراکی در هاستل‌ها هم حدود ۲۰ تا ۴۰ یورو به ازای هر شب اقامت کم و زیاد می‌شه. در فصل‌های کم توریست یا به اصطلاح  off-season قیمت‌ها بین ۵ تا ۹ یورو کاهش پیدا می‌کنن. این روز‌ها اجاره‌ی اتاق از مردم محلی بسیار پرطرفدار شده. قیمت انواع هتل از ۴۰ یورو به ازای هر شب اقامت در یک اتاق دو تخته شروع میشه و در نقاط توریستی شهر گرونتره و ممکنه تا ۱۱۰ یورو هم برسه.

هزینه سفر به رم

هتل دی ملینی رم

  • هزینه مواد غذایی :  هزینه‌ی مواد غذایی در شهر رم بسیار متنوعه. به راحتی می‌تونید یک غذای عالی و البته گران قیمت ایتالیایی میل کنید و در همان حال هم میشه با کمتر از ۱۴ یورو غذای یک روزتان را تهیه کنید. همه‌چیز بستگی به انتخاب شما داره. اغلب رستوران‌های رم یک وعده غذا به همراه نوشیدنی را به قیمت ۲۳ یورو میفروشن. تو جاهای گردشگری باید ۹ یورو به این مبلغ اضافه کرد. غذاهای ساده‌ای مثل پیتزاها، panini و اسنک‌های سبک حدود ۳ تا ۵ یورو خرج بر می‌دارند. فست‌فود هم حدود ۹ یورو به ازای یک وعده‌ی کامل هزینه در بردارد.‌ برای تهیه‌ی غذاهای ارزون تر، به ترستِورا (Trastevre)، استیودنت نایبرهود (student neighborhood) یا یک بازار سری بزنید.

هزینه سفر به رم

غذاهای رم

  • هزینه‌ حمل و نقل عمومی : سیستم حمل و نقل عمومی شهر رم (ATAC) چندین مدل بلیط سفری داره. Biglietto semplice  B.I.T(بلیط زمانی ترکیبی) که باید در ۷۵ دقیقه استفاده بشین و ۱.۵۰ یورو قیمت دارد. Biglietto giornaliero B.I.G (بلیط سفری یک روزه) که ۲۴ ساعت اعتبار داره و ۶ یورو قیمت میخوره براتون. Biglietto per 3 giorni B.T.I (بلیط سفری ترکیبی گردشگری ۳ روزه) که برای سه روز اعتبار داره و ۱۶.۵۰ یورو قیمت داره. Biglietto settimanale C.I.S (بلیط سفری ترکیبی گردشگری یک هفته‌ای) که برای ۷ روز اعتبار داره و با ۲۴ یورو میتونید اونو تهیه کنید.

سیستم حمل و نقل در رم

سیستم حمل و نقل در رم

پیشنهاداتی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

  • خارج از مرکز شهر اقامت کنید: اگر شما امکان ماندن در حومه‌ی شهر (countryside) را داشته باشید، می‌تونید مقدار زیادی در خرج و مخارجتان صرفه‌جویی کنید. همچنین قیمت غذا در بیرون شهر ارزون تره. ضمنا همیشه می‌تونید توسط قطار به درون شهر رم جابجا بشین.
  • غذای ارزان میل کنید: وقتی در رم غذا می‌خورین، همیشه دنبال ساندویچی‌ها و پیتزافروشی‌ها به جای رستوران‌های توریستی غذا باشید چرا که این‌گونه رستوران‌ها خیلی گران هستند. برای تهیه‌ی غذای واقعا خوب و ارزان به منطقه‌ی Trastevre نگاه ویژه‌ای داشته باشید.
  • در برنامه هفته فرهنگ (La Settimana dei Beni Culturali) شرکت کنید: هفته فرهنگ ۱۰ روز به طول میکشه و هرساله در ماه می برگزار می‌شود. در این هفته ساختمان‌های دولتی، نقاط دیدنی،  موزه‌ها و مکان‌های باستانی به طور رایگان به روی عموم بازن. چه زمانی بهتر از این تا هم در مخارجتان صرفه‌جویی کنید و هم از دیدن این نقاط لذت ببرید!
  • یک کارت گردشگری تهیه کنید: اگه قراره در رم از تعداد زیادی موزه بازدید کنید، خرید یکی از انواع کارت‌های تخفیفی مانند Roma Pass, Archeologia card یا Biglietto 4 Musei (بلیط ترکیبی چهار موزه) را مد نظر داشته باشین. می‌تونید با پرداخت مبلغی از همه‌ی جاذبه‌های مورد علاقه‌تان دیدن کنید.

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×