اروپا

واتیکان کوچکترین کشور جهان

واتیکان

واتیکان دولت‌شهری مستقل است که در سال ۱۹۲۹ با توافق مقامات سریر مقدس و بنیتو موسولینی نخست‌وزیر ایتالیا بنیان نهاده شد، اما قدمت سریر مقدس به اوان پیدایش مسیحیت می‌رسد. شهر واتیکان در مرکز رم پایتخت ایتالیا و در کنار رودخانه توره با وسعتی بالغ بر ۴۴۰۰۰ متر مربع واقع است بنابر این دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد .

واتیکان

واتیکان

firefox_screenshot_2015-01-12t07-28-18-960z-qprاین کشور مقر اصلی کلیسای کاتولیک جهان است . این شهر توسط قدیمی‌ترین و کوچک‌ترین ارتش منظم جهان حفاظت می‌شود: گارد سوئیس. این گارد از سربازانی با ملیتی سوئیسی که همگی مردانی مجرد و کاتولیک هستند تشکیل شده است. تعداد این گارد با احتساب محافظان شخصی پاپ یکصد نفر است. یک نکته جالب درباره این کوچکترین کشور جهان این است که شهروند دائمی ندارد. کسانی که در این کشور کار می‌کنند و خانواده‌هایشان شهروند آن محسوب می‌شوند اما این شهروندی تنها تا زمانی اعتبار دارد که در واتیکان کار می‌کنند و با تمام شدن دوره کاری‌شان این تابعیت لغو می‌شود. تقریبا تمام ۹۰۰ شهروند واتیکان را افراد روحانى عالى‌رتبه، کشیش‌ها، راهبه‌ها و نگهبانان تشکیل مى‌دهند. سه هزار کارگر و کارمند نیز در واتیکان وجود دارند که محل زندگیشان خارج از واتیکان است.

واتیکان

واتیکان

greece_icon-qprواتیکان یکی از کوچکترین کشورهای دنیا هست که اطلاعات و آمار جالبی داره که شاید خیلی ها نشنیده باشید. در وایتکان فقط خیابان وجود دارد و هیچ بزرگراهی نیست. البته تعداد این خیابان ها هم آنقدر کم است که حتی مردم واتیکان یک آدرس مستقل برای یک خیابان خود هم ندارند! این کشور مذهبی به قدری کوچک است که مساحت سفارت آمریکا در عراق، از کل واتیکان بیشتر است. البته‌قلمرو دولت‌شهر واتيكان‌خيلي‌وسيع‌تر از محدوده‌فوق‌است‌ زيرا علاوه‌بر قلمرو ياد شده‌تعداد زيادي‌از ساختمان‌ها و بناهاي‌خارج‌و يا داخل‌شهر رم‌ به‌كليساي‌رم‌تعلق‌دارد.

واتیکان

واتیکان

greece_icon-qprواتیکان در سال ۲۰۰۷ چیزی حدود ۴٫۳ میلیون بازدید کننده از سرتاسر جهان داشت که این آمار باعث میشود این کشور در اولین رتبه از لحاظ بازدید توریستی قرار گیرد. در واتیکان، به اضای هر مکان دیدنی، ۸٫۷۳۹ بازدید کننده وجود دارد. در فرانسه که یکی از زیباترین و پربازدید ترین کشورهای دنیاست، این آمار خیلی کمتر بوده و به اضای هر مکان فقط ۱٫۲۶ بازدید کننده وجود دارد. با تور اروپا به ایتالیا سفر کنید و از مهم ترین دیدنی های ایتالیا در واتیکان دیدن کنید.

واتیکان

واتیکان

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×