اروپا

والد اسپیرال آلمان (Waldspirale)

والد اسپیرال آلمان (Waldspirale) یک مجتمع ساختمان مسکونی در دارمشتات، آلمان است که در سال ۱۹۹۰ ساخته شده است. ترجمه این نام به زبان انگلیسی جنگل مارپیچی است که منعکس کننده طرح کلی از ساختمان می باشد. این بنا که از دیدنی های آلمان به شمار می رود، ظاهری سرگرم کننده و جالب دارد که طرحی از هنرمند معروف اتریشی (Friedensreich Hundertwasser) است. برنامه ریزی و اجرای آن توسط معمار هاینز M. Springmann و شرکت Bauverein دارمشتات بوده و در سال ۲۰۰۰ تکمیل شده است.

والد اسپیرال آلمان

والد اسپیرال آلمان

ساختمان حلزونی آلمان در Bürgerparkviertel دارمشتات واقع شده است. ساختمان دارای ۱۲ طبقه است. در اصل این ساختمان از ۱۰۵ آپارتمان و یک پارکینگ تشکیل شده است. شکل ظاهری آن یو شکل بوده که از نظم خاصی پیروی نمی کند. در قسمت پشت بام حلزونی شکل و شیب دار آن بوته، درخت و گل‌های فراوانی کاشته شده است.در گذشته در پشت بام ساختمان رستوران، کافه و بار بوده است ولی در حال حاضر هیچ نوع امکاناتی برای بازدیدکنندگان تور آلمان و دوستداران معماری وجود ندارد. حیاط داخلی شامل یک زمین بازی برای کودکان و یک دریاچه کوچک مصنوعی است که البته برای ساکنان ساختمان می باشد.

والد اسپیرال آلمان

والد اسپیرال آلمان

گنبد پیاز طلاکاری شده، عدم وجود خطوط راست و گوشه های تیز، نقاشی های رنگارنگ از ساختمان در تن زمین و ستون و سرامیک رنگارنگ از ویژگی های ساختمان والد اسپیرال می باشد. این آپارتمان که از دیدنی های اروپاست، دارای بیش از ۱۰۰۰ پنجره منحصر به فرد می باشد. هیچ دو پنجره یکسانی را در ساختمان نخواهید دید. دسته های در هر آپارتمان به درها و پنجره ها متصل است. برخی از آپارتمان ها به سبک شخصی فریدنریخ هاندرتواسر تزئین شده اند. نمایشگاه کاشی های رنگارنگ در حمام و آشپزخانه که از ویژگی های این آپارتمانها هستند. به دلیل کمبود هزینه تمام آپارتمانها به این شیوه طراحی نشدند.

والد اسپیرال آلمان

والد اسپیرال آلمان

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×