اروپا

ویلا آدریانا از جاذبه های گردشگری در ایتالیا

ویلا آدریانا

Villa Adriana

ویلای امپراطور “هادریان” که در منطقه تیوولی در ۲۰ مایلی شرق شهر تاریخی «رم» – پایتخت ایتالیا – واقع شده است، قدمت ۱۸۰۰ ساله دارد و در زمان حکومت امپراطور هادریان به همراه ۳۰ ساختمان دیگر در زمین به مساحت ۲۵۰ هکتار محلی برای استراحت وی و خانواده‌اش بوده است. ویلای هادریان مجموعه‌ای از معماری‌های گوناگون به‌ویژه معماری یونانی و مصری را به نمایش می‌گذارد. این ویلا امروزه یکی از مهم ترین دیدنی های رم به شمار می رود.

ویلا آدریانا

ویلا آدریانا

ویلا آدریانا

ویلا آدریانا

firefox_screenshot_2015-01-22t10-44-54-086z-qpr این ویلا بزرگترین نمونهٔ رومی از باغ‌های اسکندری است که چشم‌اندازی مقدس را به‌وجود می‌آورد. این ویلا که یکی از آثار تاریخی شاخص تمدن رم باستان به شمار می‌رود و در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو نیز به ثبت رسیده، در زمان اوج رونق خود از امکانات رفاهی فراوان ویژه امپراطور استفاده هادریان بهره می‌برد که از آن جمله می‌توان به چند کاخ، کتابخانه‌، حمام آبگرم،‌ تئاتر‌، کلزیوم‌، حیاط بزرگ و دورنمایی از یک باغ با فواره‌های زیبا اشاره کرد.

ویلا آدریانا

ویلا آدریانا

ویلا آدریانا

ویلا آدریانا

firefox_screenshot_2015-01-22t10-44-19-870z-qpr این ویلا علاوه بر دارا بودن سبک‌های گوناگون معماری از نوآوری‌هایی نیز برخوردار است. برای نمونه محدودهٔ ویلا دارای شبکهٔ وسیعی از تونل‌های زیرزمینی است. براساس بررسی‌های اولیه باستان‌شناسان، از این تونل برای حمل مواد غذایی به داخل ویلای امپراطور توسط بردگان استفاده می‌شده است تا نه امپراطور برده‌ها را ببیند و نه بردگان امپراطور را. مسیرها و جاده‌های بالاتر از سطح زمین برای استفادهٔ آن دسته از ساکنین ویلا درنظر گرفته شده بود که از مقام‌های بالاتری نسبت به دیگران برخوردار بودند.

ویلا آدریانا

ویلا آدریانا

ویلا آدریانا

ویلا آدریانا

th-qprویلای هادریان در طی دهه‌های دوم و سوم سدهٔ دوم میلادی در تیبور (تیوولی امروزی) برای امپراتور وقت روم هادریان ساخته شد. دلیل ساخت این ویلا در این مکان این بود تا امپراتور هرگاه می‌خواست از رم به‌دور باشد در آنجا اقامت نماید. هادریان همچنین ادارهٔ امپراتوری در سالیان پایانی حکومت خود را از همین ویلا انجام می‌داد و درنتیجه تعداد زیادی از درباریان به‌طور دایم در آنجا سکونت داشتند. سالانه گردشگران بسیاری از ویلا آدریانا دیدن می کنند. با تور اروپا به ایتالیا و شهر رم سفر کنید و از دیدنی های ایتالیا در رم لذت ببرید.

ویلا آدریانا

ویلا آدریانا

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×