اروپا

پیشنهاداتی برای کمتر شدن هزینه رفت و آمد در رم

پیشنهاداتی برای کمتر شدن هزینه رفت و آمد در رم

 کمتر شدن هزینه رفت و آمد در رم

رفت و آمد در رم

  • اگر  قصد استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را دارید، بهتر است برای هر بار سفر درون‌شهری‌تان یک بلیط تک‌سفره نخرید بلکه به صورت یک جا بلیطی یک‌روزه، سه‌روزه، هفت‌روزه و یا یک ماهه بخرید. این کارت‌های بلیط قابل استفاده در اتوبوس، مترو و تراموا هستند. بلیط یک‌روزه یا B.I.G. 4 یورو، بلیط سه‌روزه یا B.T.I. 11 یورو، بلیط هفت‌روزه یا C.I.S. 16 یورو و بلیط تک‌سفره یا B.I.T. نیز ۱ یورو هستند که این گزینه‌ی آخر تنها تا ۷۵ دقیقه پس از خرید معتبر است. هم‌چنین اگر بلیط یک‌روزه یا B.I.G. می‌خرید دقت کنید که تنها تا نیمه‌شب روزی که خریداری شده است معتبر است و پس از ساعت ۱۲ شب از اعتبار ساقط می‌شود. بلیط یک‌ماهه نیز ۳۰ یورو است و تنها تا پایان ماه جاری معتبر است. همه‌ی این بلیط‌ها باید در طول سفر همراه شما باشند تا بتوانید در موقع لزوم آن را به مأموران کنترل نشان دهید. پیش از عبور از گیت مترو حتما بلیط خود را توسط دستگاه‌های مخصوص که زرد رنگ هستند تأیید کنید.
  • تراموای رم بیشتر مرکز تاریخی شهر را پوشش می‌دهد، اما برای رفتن به واتیکان، کولوسئوم و ناحیه‌ی تراسه‌وره هم می‌توانید از آن استفاده کنید.
  • متروی رم دو خط دارد که محل تقاطعشان، ایستگاه ترمینی است. در روزهای عادی مترو تا ساعت ١١ شب بیشتر باز نیست، اما آخر هفته‌ها تا از ٥ صبح تا ١:٣٠ شب مترو هست. می توانید برای بازدید از دیدنی های رم از مترو استفاده کنید. خط A از شمال غربی شهر شروع می‌شود، از واتیکان می‌گذرد و به جنوب شرقی می‌رود. خط B هم که از شمال شرقی به جنوب غربی می‌رود، از کولوسئوم می‌گذرد. در روزهای عادی مترو تا ساعت ١١ شب بیشتر باز نیست، اما آخر هفته‌ها تا از ٥ صبح تا ١:٣٠ شب مترو هست.  مترو با این که دقیق‌ترین وسیله‌ی رفت و آمد عمومی است، اما در ساعت‌های شلوغی رفت و آمد پر از جمعیت می‌شود.
  • در رم نیز هم‌چون اغلب شهرهای بزرگ و شلوغ ایتالیا و دنیا تاکسی‌ها از افراد ناوارد کرایه‌ی بیشتری درخواست می‌کنند. البته اغلب مسافرکش‌های شخصی این‌طورند و تاکسی‌های آرم‌دار دارای تاکسیمتر اجازه ندارند از مسافر کرایه‌ی بیشتر بگیرند. اگر سوار تاکسی آرم‌داری شدید و دیدید که تاکسیمتر ندارد، حتما قبل از راه افتادن با او کرایه‌ی مسیر را طی کنید.
  • اتوبوس‌های رم شلوغ، اما قابل اعتمادند و یکی از بهترین راه‌های جابه‌جایی در شهر به شمار می‌روند. نقشه‌های مختلف خطوط اتوبوس‌رانی هم به طور مجانی در دسترس گردشگران قرار می‌گیرند و هم در ایستگاه ترمینی به فروش می‌رسند. از محلی‌ها هم البته می‌توانید بپرسید: در رم همیشه یک کسی دور و برتان پیدا می‌شود که انگلیسی بلد باشد.

رفت و آمد در رم

رفت و آمد در رم

جهت ثبت نام در تور اروپا با ما تماس بگیرید.

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×