اروپا

کاخ الیزه فرانسه

کاخ الیزه فرانسه

Élysée Palace

کاخ الیزه در نزدیکی شانزه لیزه پاریس و در محله سنت اونوره پاریس واقع است. در زبان فرانسوی (در اساطیر) الیزه یا شانزلیزه مقر زیرزمینی اشباح متقی و بهشت یونانیان و رومیان است . کاخ الیزه مقر رسمی ریاست جمهوری، محل اقامت رئیس جمهور و محل تشکیل جلسات هیت وزیران کشور فرانسه است. مقر اقامت بسیاری از سفرای کشورهای خارجی در نزدیکی این کاخ قرار دارد.

کاخ الیزه فرانسه

کاخ الیزه فرانسه

buckingham-palace-qprکاخ الیزه بین سال‌های ۱۷۱۸ تا ۱۷۲۲ توسط آرماند-کلود مویه آرشیتکت فرانسوی به سبک کلاسیک برای اقامت کنت دِورو ساخته شد. پس از مرگ کنت در سال ۱۷۵۳ این کاخ به منظور اقامت مارکز دو پمپیدور یکی از معشوقه‌های لویی پانزدهم از سوی وی خریداری شد. پس از این دوران این کاخ برای اقامت پرنسس باتیلد دورلئان دختر پرنس کنده مورد استفاده قرار گرفت. اما بعدها و پس از انقلاب و در دوران ناپلئون به عنوان کاخ ریاست جمهوری مورد استفاده قرار گرفت. از آن تاریخ نیز در دوره‌های مختلف بارها محل کاخ ریاست جمهوری فرانسه تغییر پیدا کرد اما سرانجام این کاخ در دوره والری ژیسکار دیستن دوباره به عنوان کاخ ریاست جمهوری انتخاب شد و تاکنون نیز این موقعیت را داراست.

کاخ الیزه فرانسه

کاخ الیزه فرانسه

buckingham-palace-qprاین کاخ دارای باغی بزرگ است که همه ساله جشن معروف به روز باستیل در آن برگزار می‌شود. هم‌اکنون نیکولا سارکوزی به عنوان رئیس جمهور فرانسه دراین کاخ اقامت دارد. این کاخ در حال حاضر یکی از دیدنی های فرانسه است. با تور فرانسه و یا تور اروپا سفر کنید و از دیدنی های اروپا و دیدنی های پاریس بازدید کنید.

کاخ الیزه فرانسه

کاخ الیزه فرانسه

اطلاعات و آدرس کاخ الیزه فرانسه

  • آدرس: ۵۵ Rue du Faubourg Saint-Honoré, ۷۵۰۰۸ Paris
  • تعداد طبقات: ۳
  • تاریخ افتتاح: ۱۷۲۲ م.
  • تلفن: +۳۳ ۱ ۴۲ ۹۲ ۸۱ ۰۰
  • سبک معماری: معماری کلاسیک
  • وبسایت : www.elysee.fr/

کاخ الیزه فرانسه

کاخ الیزه فرانسه

 

اروپا تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×