اروپا

کاخ ورسای فرانسه ، بزرگترین کاخ های سلطنتی جهان

کاخ ورسای فرانسه

Palace of Versailles

کاخ ورسای ، بزرگترین کاخ های سلطنتی جهان که در گذشته در دهکده ورسای ساخته شد . این دهکده امروز جزو حومه پاریس به شمار می رود . در سال های ۱۶۸۲ تا ۱۷۸۹ ، کاخ ورسای محل زندگی پادشاهان فرانسه بوده است . امروزه این کاخ از میراث جهانی یونسکو به شمار می رود که در تور فرانسه خواهید دید . این کاخ بزرگترین باغ و فضای سبز جهان را دارد .  
کاخ ورسای فرانسه

کاخ ورسای فرانسه

کاخ ورسای که یکی از دیدنی های پاریس است در دوره لویی چهاردهم ، پادشاه فرانسه در فاصله ای نزدیک به شهر پاریس در دهکده ای به نام ورسای احداث شد . از سال ۱۶۸۲ تا سال ۱۷۸۹ که به اجبار انقلابیون خانواده سلطنتی به پاریس منتقل شدند ، این کاخ محل زندگی و دربار حکومتی شاهان فرانسه بود .

طراحی کاخ ورسای به وسیله معماران ماهری به نام‌های «لویی لووا» ، طراح فضای سبز آندره لونوتر و «شارل لُبران» نقاش و دکوراتور زبردست انجام گرفت . کاخ ورسای در تاریخ ۶ مه ۱۶۸۲ افتتاح شد . علاوه بر کاخ سلطنتی کاخ‌ها و عمارت‌های دیگری نیز در محوطه ورسای ساخته شده‌اند که از معروفترین آن‌ها می‌توان از گراند تریانون و پتیت تریانون نام برد .

کاخ ورسای فرانسه

کاخ ورسای فرانسه

تالار آینه‌ها، زیباترین و مهم‌ترین بخش کاخ ورسای است. این تالار که در سال ۱۶۷۸ ساخته شده است، در طبقه اول کاخ ورسای قرار دارد و ۵۷۸ آینه در آن نصب شده است. تالار آینه‌ها ۷۳ متر طول، ۱۱ متر عرض و ۱۲ متر ارتفاع دارد. این تالار ۱۷ پنجره دارد که به سوی باغ باز می‌شوند و از هر پنجره می‌توان بخشی از باغ را مشاهده کرد.

در واقع از این تالار می‌توان کل باغ اطراف کاخ را دید. تمام عروسی‌ها، جشن‌ها و مراسم تاجگذاری، از جمله تاجگذاری ژوزفین در زمان ناپلئون بناپارت در این تالار صورت می‌گرفته است. تالار آینه‌ها سمبل اقتدار پادشاهان فرانسه است.

کاخ ورسای فرانسه

کاخ ورسای فرانسه

عملیات مرمت و بازسازی کلی کاخ ورسای از سال ۲۰۰۴م و با بودجه‌ای معادل ۴۰۰ میلیون یورو آغاز شده است و به پیش‌بینی کارشناسان این پروژه بیش از ۲۰ سال به طول خواهد انجامید. در حال حاضر کاخ ورسای به موزه‌ای برای بازدید عموم و گردشگران تور اروپا  تبدیل شده است.

هدف از ساخت این کاخ توسط لویی چهاردهم ، دور شدن از شلوغی شهر و جمع کردن دستگاه های دولتی در یکجا بود . علاوه بر اماکن دولتی ، خانه های درباریان ، وزرا ، فرمانداران و حکومتیان در ورسای قرار داشته است .

کاخ ورسای فرانسه

کاخ ورسای فرانسه

کاخ ورسای فرانسه

کاخ ورسای فرانسه

کاخ ورسای فرانسه

کاخ ورسای فرانسه


اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×