اروپا

کتابخانه ملی فرانسه

کتابخانه ملی فرانسه

Bibliothèque nationale de France

کتابخانه ملی فرانسه این در شهر پاریس در خیابان ریشیلیو واقع شده است. در سال‌های ۱۹۳۲ و ۱۹۵۴ و ۱۹۷۱ اجباراً ۳ ساختمان جدید در شهر ورسای برای کتابخانه ساخته شد. بنابراین گسترش روزافزون مجموعه‌های متنوع آن، حفاظت و نگهداری و ارائه خدمات جاری را به مخاطره انداخته بود. در نتیجه دولت فرانسه تصمیم گرفت ساختمان جدیدی برای کتابخانه ملی احداث کند. ساختمان جدید در سال ۱۹۹۰ شروع و در سال ۱۹۹۵ پایان یافت. این کتابخانه زمانی بزرگ‌ترین کتابخانه ملی جهان به حساب می‌آمد و در حال حاضر از دیدنی های پاریس است.

کتابخانه ملی فرانسه

کتابخانه ملی فرانسه

کتابخانه ملی فرانسه

کتابخانه ملی فرانسه

0-qprکتابخانه ملی فرانسه در امتداد سمت راست ساحل رودخانه سن در قلب پاریس در میان سه بنای مهم بورس، باغ های تویلری و ساختمان اپرا جایگاه مهمی را به خود اختصاص داده است. این ساختمان گنجایشی معادل ۳۹۵ کیلومتر کتاب دارد و در دسامبر ۱۹۹۷ به روی عموم گشوده شد. ساختمان خیابان ریشیلیو به دلیل اهمیت تاریخی، همچنان برای حفظ و نگهداری مجموعه های ویژه و به عنوان بخشی از کتابخانه ملی فرانسه باقی خواهد ماند.

کتابخانه ملی فرانسه

کتابخانه ملی فرانسه

image-qprهسته اصلی کتابخانه را مجموعه شارل پنجم تشکیل می دهد که در سال ۱۳۶۸میلادی، کتابخانه ای اختصاصی با تقریباً ۱۰۰۰ نسخه خطی را در یکی از تالارهای ساختمان لوور برای خود دایر کرد. قرن هجدهم یکی از دوره های مهم در تاریخ کتابخانه ملی به شمار می رود، زیرا از ۱۷۲۰ استفاده آن برای عموم آزاد شد. در ۱۷۴۳ به جایگاه فعلی آن در قصر کاردینال مازارَن واقع در خیابان ریشلیو منتقل شد و در آنجا به پنج بخش تقسیم گردید: نسخ خطی؛ کتاب های چاپی؛ مدال ها؛ سکه ها؛ و آثار برجسته اعم از آثار چاپی، شجره نامه ها، و عنوان ها. در سال ۱۷۸۹ کتابخانه سلطنتی  رسماً به نام کتابخانه ملی نامیده شد.

کتابخانه ملی فرانسه

کتابخانه ملی فرانسه

girl_in_library_2-qprکتابخانه ملی فرانسه دارای بیش از ۲۰۰ هزار متر مربع مساحت مفید، جمعأ در ۶ سایت؛ ۱۳ میلیون نسخه کتاب و آثار پرینت شده، ۲۵۰ هزار نسخه کتاب دست‌نویس، ۳۵۰ هزار عنوان نشریه، ۱۲ میلیون قطعه عکس، نقش برجسته و پوستر، بیش از ۸۰۰ هزار نقشه، ۲ میلیون قطعه موسیقی، یک میلیون سند صوتی، ۹۸ هزار سند ویدئویی، ۵۳۰ هزار قطه سکه و مدال، ۱۱۷ هزار عنوان اثر دیجیتالی، ۲۵۰ هزار عکس دیجیتالی شده، ۲ هزار و ۶۵۱ نفر کارمند و بالاخره بودجه‌ای معادل ۲۵۰ هزار یورو در سال، است. با تور اروپا به فرانسه سفر کنید و از دیدنی های فرانسه در پاریس دیدن کنید.

کتابخانه ملی فرانسه

کتابخانه ملی فرانسه

اروپا تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×