اروپا

کلیسای جامع فلورانس

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره فلورانس

Cathedral of Santa Maria del Fiore

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره، در سال ۱۲۹۶ میلادی – اواخر قرن سیزدهم – توسط معماری به نام آرنولفو د کامبیو ساخته شده است. البته او پیش از تمام کرد ساخت این کلیسا، فوت کرد و گنبدها و بسیاری از مشخصه های بارزی که در حال حاضر در این کلیسا وجود دارند را فیلیپو برونلسکی ساخته است. یکی از نمادهای یادآور دوره رنسانس در شهر فلورانس کشور ایتالیاست. این بنا در واقع نماد شهر فلورانس است. 

پلان کلیسای جامع فلورانس

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره فلورانس

images-qprفیلیپو برونلسکی، به دلیل ساختن گنبد کلیسای جامع فلورانس به شهرت جهانی دست پیدا کرد. طرح او که از پانتئون رم الهام گرفته بود در سال ۱۴۱۹ میلادی، برنده مسابقه طراحی گنبد شد. معماری این کلیسا به سبک گوتیک ساخته شده است. کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره در میان محلی های شهر فلورانس با نام دومو سانتا ماریا دل فیوره شناخته می شود. گنبد این کلیسا که گفته می شود از مسجد سلطانیه الهام گرفته است، بزرگ ترین گنبد قرمز و آجری سراسر دنیا به شمار می رود. گنبد آجری و قرمز رنگ این کلیسا، هشت ضلعی با ۴۲ متر قطر و ۳۲ متر ارتفاع دو لایه است. قسمت داخلی گنبد نیز شامل ۹ دایره در هم است که با تابلوی آخر الزمان هنرمندانی به نام جرجو واساری و فردیریکو زوکاری نقاشی شده است. این کلیسا از دیدنی های اروپا به شمار می رود.

معمار مشهور کلیسای جامع فلورانس

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره فلورانس

images-qpr_1کلیسای جامع شهر فلورانس یکی از بزرگ ترین کلیساهای دنیا و یکی از مهم ترین دیدنی های فلورانس است. به طوریکه که تا پیش از ساخت کلیسای سن پیتر باسیلیکا در رم در سال ۱۶۱۵ میلادی، بزرگ ترین کلیسای جامع ایتالیا به شمار می رفته است. کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره در پیازا دومو درست در وسط شهر فلورانس  واقع شده است. بازدید برای عموم رایگان است. البته برای بازدید از گنبد این کلیسا باید ۸ یورو و برای بازدید از دخمه های آن باید ۳ یورو پول پرداخت کنید که شامل خرابه های باستان شناسی ریپاراتا نیز می شود. گشت و گذار در داخل کلیسا و بازدید از همه قسمت های آن بیشتر از ۴۵ دقیقه طول نمی کشد. این کلیسا از جمله جاذبه های محبوب گردشگران جهانی است. با تور اروپا به ایتالیا سفر کنید و از بهترین دیدنی های ایتالیا در فلورانس بازدید کنید.

معماری کلیسای جامع فلورانس

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره فلورانس

images-qpr

ساعات بازدید از کلیسای جامع

  • از دوشنبه تا چهارشنبه و روز جمعه بین ساعت های ۱۰ صبح تا ۵ بعدازظهر در ماه های می و اکتبر
  • در ماه جولای تا سپتامبر از ساعت ۱۰ تا ۳ و نیم بعداز ظهر در روز پنج شنبه
  • از ساعت ۱۰ تا ۵ بعدازظهر از ماه جولای تا سپتامبر
  •  ساعت ۱۰ صبح تا ۴ و نیم بعدازظهر در بقیه ایام سال این کلیسا باز است و می توان از آن بازدید کرد.

کلیسای جامع در فلورانس

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره فلورانس

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×