اروپا

کلیسای جامع کلرمون فران

کلیسای جامع کلرمون فران – Clermont-Ferrand Cathedral – کلیسایی گوتیک، و بنای تاریخی ملی فرانسه، واقع در شهر کلرمون فران است . این کلیسا تا سال ۲۰۰۲ صندلی اسقف کلرمون بوده است .  این بنا یکی از دیدنی های فرانسه است که به طور کامل از سنگ گدازه سیاه و سفید ساخته شده است و باعث شده است که از دیگر بناهای شهر متمایز باشد و از فاصله های بسیار دور نیز مشاهده شود . در سفر با تور فرانسه از این بنا دیدن کنید .
کلیسای جامع کلرمون فران

کلیسای جامع کلرمون فران

بنای اولیه کلیسای جامع کلرمون در قرن ۵ گذاشته شد ولی ویران شد . بنای کنونی در قرن ۱۳th و ۱۴ ساخته شده است . ساخت و ساز آن در سال ۱۲۴۸ آغاز شد امام وقفه های جنگ صد ساله و انقلاب فرانسه باعث شد که بنا تا سال ۱۹۰۲ تکمیل نشود . در نزدیکی شهر کلرمون یک آتشفشان خفته قرار دارد ، به همین دلیل کلیسا از سنگ Volvic (از نوع تراکی آندزیت) ساخته شده است . این نوع سنگ باعث سیاهی رنگ کلیسا شده است .

کلیسای جامع کلرمون فران

کلیسای جامع کلرمون فران

مناره های دوقلوی کلیسا ارتفاع ۱۰۸ متری دارند . کلیسا شامل پنجره های زیبای شیشه ای رنگی قرون وسطی است . در دیوارهای آن نقاشی های زیادی به چشم می خورد . آثار هنری داخل کلیسا نظر هر بیننده ای را به خود جذب می کند . دخمه ای متعلق به قرن ۱۰ در این کلیسا وجود دارد . ارتفاع سقف کلیسا به ۳۰ متر می رسد . ساعتی مربوط به قرن ۱۶ در آن حواهید دید .

کلیسای جامع کلرمون فران

کلیسای جامع کلرمون فران

این کلیسا یکی از دیدنی های اروپا ست و در سفر به کلرمون حتما ارزش دادن را دارد . با پرداخت کمک مالی ناچیزی به کلیسا نیز می توانید از پله های کلیسا بالا رفته و نمای زیبایی از شهر را ببیند . در پشت کلیسا میدانی قرار دارد که رستوران ها و کافه های زیادی دارد . نمای شگفت انگیز کلیسا از این فاصله شما را تحت تاثیر قرار می دهد . در سفر با تور اوپا از این بنا دیدن کنید .

کلیسای جامع کلرمون فران

کلیسای جامع کلرمون فران

 

اروپا تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×