اروپا

کلیسای سانتا ماریا در مونت سرات بارسلونا

کلیسای سانتا ماریا مونت سرات

Montserrat Santa Maria Church Barcelona

مونت سرات منطقه ای در بارسلوناست که ۷۱۷ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و ۱۲۳۵ متر بلندترین نقطه کاتالان در آن واقع شده است. در این منطقه کلیسای معروف سانتا ماریا قرار دارد. کلیسای سانتا ماریا مونت سرات کلیسای معتبری برای همه مسیحیان جهان و خصوصا برای مردم اسپانیاست که بسیاری از مردم حداقل ماهی یک بار رنج سفر به این نقطه را به جان میخرند تا به دیدن این کلیسا و مجسمه مریم مقدس آن بیایند. با تور اسپانیا سفر کنید و از دیدنی های اسپانیا بازدید کنید.

کلیسای سانتا ماریا مونت سرات

کلیسای سانتا ماریا مونت سرات

church120مهمترین و بارزترین دیدنی این کلیسا در بارسلونا مجسمه ویرگین و یا “مدونای سیاه” است. مجسمه ای از حضرت مریم که حضرت مسیح روی پای او نشسته است و در یکی از دستهای بانوی مقدس گویی گرد طلایی قرار گرفته است. در زبان اسپانیایی مدونا همان نام حضرت مریم است و مدونای سیاه اشاره به رنگ تن مجسمه دارد که کاملا سیاه است. اسپانیاییها معتقدند که این مجسمه از روز اول سیاه نبوده و به مرور زمان طی ۳۰۰ سالی که مجسمه در مجاورت دود شمعهایی قرار داشته تا همواره روشن باشند، به این رنگ تبدیل شده است. بعضی دیگر هم معتقدند که مجسمه از دود حاصل از اتش سوزی که قرنها پیش در کلیسا رخ داده سیاه شده است.

کلیسای سانتا ماریا مونت سرات

کلیسای سانتا ماریا مونت سرات

imagesهر روز راس ساعت ۱۱ صبح و ۷ بعداز ظهر در اینجا مراسم مذهبی و رسمی برگزار میشود. بندیکتین شعبه ای از دین مسیحیت است. سال ۱۸۱۸ اسقفهای بندیکت در این مکان کلیسایی ساختند و داخل آن را با حجره هایی برای تحصیل اسقفها آماده کردند. در گذشته درون این سالن سرپوشیده هاله ای از پیکره مریم مقدس را روی سنگی مشاهده کردند و از آن به بعد اینجا به محل متبرکی از آن بانو تبدیل شد. هنوز هم آن هاله روی همان سنگ درون این راهرو دیده میشود که آن را به توریستهای مشتاق نشان میدهند. به مرور زمان کشیشهایی از سراسر کشور آمدند و در اطراف کلیسای سانتا ماریا مونت سرات ساکن شدند و داخل کلیسا هم مدرسه دائمی برای کشیشها و اسقفهای بندیکت ساختند.

کلیسای سانتا ماریا مونت سرات

کلیسای سانتا ماریا مونت سرات

1مجسمه های باشکوهی از حواریون و افراد مقدس مسیحی دورتادور کلیسار و داخل آن دیده میشود و پنجره های نقاشی شده نور و رنگ را به بازی میگیرند. ارگ بسیار باشکوه و بزرگی در وسط کلیسا قرار دارد. قبرهای زیادی از مقدسین و متبرکین در محوطه کلیسا قرار دارند که با مجسمه های زیبا و هنری ساخته شده اند. هریک از این مقبره ها خود یک اثر هنری محسوب میشود با سنگهای مرمر و ارزشمند در سبکهای مختلف هنری که نشان از دوره ساخت این مقبره ها دارند. کلیسای مونت سرات یکی از بهترین دیدنی های بارسلونا و جاذبه های گردشگری اسپانیاست. با تور اروپا سفر کنید و از دیدنی های اروپا بازدید کنید.

کلیسای سانتا ماریا مونت سرات

کلیسای سانتا ماریا مونت سرات

اروپا تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×