اروپا

کلیسای سن دنی فرانسه

کلیسای سن دنی فرانسه

کلیسای سن دنی یک کلیسا صومعه قرون وسطی بزرگ در شهرستان سن دنی در حومه شمالی پاریس است. این کلیسا که از جاهای دیدنی پاریس است ، بین سالهای ۱۱۴۰ تا ۱۱۴۴ ميلادی احداث شد . این کلیسا از نظر تاریخی و معماری از اهمیت منحصر به فردی برخوردار است. دير سن دنی نه تنها زيارتگاه، بلکه بنايي سلطنتی بشمار می رفت که پادشـاهان فرانسه در آن به خاک سپرده می شدند. این کلیسا یکی از مهم ترین دیدنی های فرانسه و دیدنی های اروپا شمار می رود.

کلیسای سن دنی فرانسه

کلیسای سن دنی فرانسه

catholic-church-clip-art-lobbyist-clipart-church-qکلیسای باسیلیک سن‌دنی که از مکان های دیدنی پاریس است، به سبک معماری گوتیک ساخته شده‌است. معماری گوتیک، یکی از سبک‌ها و دوره‌های تاریخی معماری است. این سبک، سبکی مذهبی است و همواره، در خدمت کلیسا بوده است. «ابوت سوژه»  در سال ۱۱۳۷ آغاز به بازسازی بنای دير نمود. پيشينه اين بنا که نخستين کليسای جامع عظيم پاريس است به نمازخانه ای کوچـک در قبـرسـتان سـن دنـی در قـرن پنجـم ميـلادی بـاز می گردد. در قـرن هفتم، ساختمان اوليــه تبـديــل بــه کلــيســـــای ديـــر سـلطنــتی می شود که به شيوه معماری کارولنژی ساخته می شود. اين بنـا اختصـاص به يادبـودهای مقدس سن دنی (دنی شکل فرانسوی ديونوسيوس است) و ساير قديسـان داشت.

کلیسای سن دنی فرانسه

کلیسای سن دنی فرانسه

church-family-clipart-church_1-qprتمامی پادشاهان فرانسه بجز سه نفر از آنان به همراه بسیاری از اعضای خانواده‌های سلطنتی فرانسه در کلیسای سن‌دُنی دفن شده‌اند. اجساد برخی از این پادشاهان از صومعه سن ژنوویو به کلیسای سن‌دُنی منتقل شده بود. کلیسای سلطنتی سن‌دُنی و مقبره برخی از پادشاهان دفن‌شده در آن، در جریان انقلاب فرانسه در سال ۱۷۹۳ میلادی، توسط گروهی از انقلابیون به غارت رفت. با تور اروپا و یا تور فرانسه به شهر پاریس سفر کنید و از دیدنی های پاریس و جاهای دیدنی اروپا لذت ببرید.

کلیسای سن دنی فرانسه

کلیسای سن دنی فرانسه

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×