اروپا

کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام پاریس

Cathédrale Notre Dame de Paris

كليساي نوتردام يكي از مهم ترين بناهاي مذهبي و توريستي پاريس و يكی از زيباترين كليساهای اروپا با قدمتي بيش از هفتصد سال محسوب مي گردد. اين كليسا يكي از اصلي‌ترين دیدنی های فرانسه و مراكز گردشگري در پاريس محسوب مي‌شود و سالانه تعداد زيادي از گردشگران تور فرانسه با مذهب و مليت‌هاي مختلف از آن ديدن مي‌كنند. این کلیسا سالانه بیش از ۱۳ میلیون نفر بازدید کننده دارد. برج‌های دو قلوی کلیسا در رمان گوژپشت نوتردام اثر ویکتور هوگو محل زندگی کازیمودوی گوژپشت هستند.

پلان کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام پاریس

كليساي نوتردام كه به آن كليساي” نوتردام دوپاري “نيز ميگويند، یکی از دیدنی های پاریس می باشد و شهرت بين المللي دارد و در جزیره سیته در میانه رود سن و در مرکز پاریس واقع شده است. این کلیسا كه «بانوي پاريس» نام دارد، يكي از بهترين نمونه‌هاي سبك گوتيك محسوب مي‌شود .در كليساهايي كه به شيوه گوتيك ساخته شده اند، رسم بر اين بوده كه مجسمه ها و تصاويري كه در آنها به كار رفته در جهت آشنا كردن مردم با موضوع ها و داستان هاي عهد عتيق و عهد جديد باشد. اين آشنايي مي تواند از طريق تصاويري نمادي صورت بگيرد يا به كمك تصويرهايي كه داستاني را براي بيننده تعريف مي كنند.

معماری کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام پاریس

ساخت کلیسای نوتردام پاریس در سال ۱۱۶۳ آغاز شد و حدود ۲ قرن بعد یعنی در سال ۱۳۴۵ به پایان رسید. كمبود منابع مالي موجب عدم تكميل برخي از بخش هاي اين كليساي عظيم و عدم پيروي دقيق از طرح اوليه ساخت گرديد. زنگ ۱۳ تني كليساي نوتردام در قرن ۱۷ توسط “امانوئل لادوويس” ساخته شد. در قرن ۱۷ و ۱۸ در دوران حكومت لوئي چهارده و پانزدهم ، شيشه‌های رنگي با تصاويری از مسيح و گلهای مختلف بر پنجره‌های كليسا قرار دادند و سپس طي قرن ۱۹ ميلادي اين كليسا مرمت كلي گرديد. در جلوي نوتردام ميداني قرار دارد كه تا اواسط دهه ۶۰ با خانه‌هاي قرون وسطايي محصور شده بود و همين امر موجب مي‌شد كه كليسا از تمامي جهات به خوبي ديده نشود. بعد از تخريب ساختمان‌ها، باستان‌شناسان آثار فرانسوي ـ رومانيايي مربوط به زندگي در قرن نوزدهم را كشف كردند.

کلیسا نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام پاریس

 ساخت اين كليسا ۲۰۰ سال به طول انجاميد. در طی تكميل اين ساختمان چند سلسله پادشاهی بر مسند قدرت نشستند. در سال ۱۲۰۰ دو برج زيبای كليسا با گچ بريهای زيبايش به اتمام رسيد. در سال ۱۲۲۰ تا ۱۲۳۰ ايوان معروف كليسا با مجسمه‌های حيوان گونه ساخته شد. برج‌های کلیسای نوتردام هر کدام ۶۹ متر بلندی داشته و برای رسیدن به بالای آن باید ۳۸۰ پله را بالا رفت البته آسانسور هم وجود دارد. بلندی مناره این کلیسا ۹۶ متر می‌باشد و بلندترین نقطه زیر سقف آن ۴۳ متر از سطح زمین ارتفاع دارد. طول و عرض ساختمان به ترتیب ، ۱۳۰ متر و ۴۸ متر می‌باشند. سقف آن بر روی ۷۵ ستون بنا شده و ساختمان ۱۱۳ پنجره دارد. به مرور زمان ناقوسهای متعددی در برج‌های این کلیسا نصب شده‌اند. بزرگترین آنها که امانوئل نام دارد در سال ۱۶۸۵ میلادی ساخته شده که ۱۳ تن وزن دارد و تنها زبانه آن تقریبا ۵۰۰ کیلو می‌باشد. این ناقوس فقط در موارد استثنائی و فقط چند بار در سال نواخته می‌شود. دو دستگاه ارگ هم در کلیسا موجود است که بزرگترین آنها ۷۳۷۴ لوله دارد.

کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام پاریس

حدود ۵۰ مجسمه سنگی در گوشه گوشه ایوان وجود دارد و هر کدام گویای موضوعی خاص است. در حیاط محل ورود به سالن کلیسا نیز ۱۰۰ مجسمه سنگی از پادشاهان فرانسه در کنار هم قرار گرفته است. در جلوی نوتردام میدانی قرار دارد که تا اواسط دهه ۶۰ با خانه‌های قرون وسطایی محصور شده بود و همین امر موجب می‌شد که کلیسا از تمامی جهات به خوبی دیده نشود. در قرن ۱۷ و ۱۸ در دوران حكومت لوئي چهارده و پانزدهم ، شيشه‌های رنگي با تصاويری از مسيح و گلهای مختلف بر پنجره‌های کلیسای نوتردام پاریس قرار دادند و سپس طي قرن ۱۹ ميلادي اين كليسا مرمت كلي گرديد. در سفرتان با تور اروپا از این بنا که از مهمترین دیدنی های اروپاست، دیدن کنید.

کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام در فرانسه

کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام فرانسه

کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام در پاریس

کلیسای نوتردام پاریس

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×