اروپا

کوهستان پیندوس یونان

کوهستان پیندوس یونان 

Pindus mountains

پیندوس رشته کوهی در شمال یونان و جنوب آلبانی است که از دیدنی های یونان به شمار می رود . این رشته کوه که حداکثر ۲۶۳۷ ارتفاع دارد ، دارای ۱۶۰ کیلومتر طول است . رشته کوه های پیندوس در مرز تسالی و اپیروس واقع شده است و شمال یونان را به دو بخش تقسیم کرده است . به همین دلیل به این کوهستان “ستون فقرات یونان” گفته می شود . جاذبه های طبیعی یونان از جمله کوهستان پیندوس بسیار مورد توجه گردشگران تور یونان می باشد .
کوهستان پیندوس یونان

کوهستان پیندوس یونان

کوهستان پیندوس یونان از نزدیکی مرز یونان – آلبانی شروع شده و تا شمال پلوپونز امتداد دارد . این کوهستان که شامل رشته کوه ، فلات ، دره ، قله و تنگه است ، مناطق اپیروس و مقدونیه یونان را پوشش می دهد . مسیر این کوهستان سفر از شرق به غرب یونان را دشوار ساخته است . در قسمت بالکان جنوبی ، کوهای جنگلی با ارتفاع ۳۰۰ تا ۵۰۰ متری را خواهید دید . دو تا از باشکوه ترین دره های اروپا در کوهستان پیندوس قرار دارد . آب و هوای پیندوس از نوع مدیترانه ای با تابستان های گرم است .

کوهستان پیندوس یونان

کوهستان پیندوس یونان

کوهستان پیندوس با دریای اژه و مناطق جنگلی کشور ترکیه و یونان محاصره شده است . از جمله مناطق جنگلی آن می توان کوه های جنگلی دیناریک (از آلبانیا تا شمال رودخانه درین) ، جنگل های برگریز ایلیریایی (در یونان و آلبانی) و کوه های جنگلی بالکان (در کوزوو، مقدونیه و یونان) اشاره کرد . در کوه های پیندوس روستاهای زیادی وجود دارد که این روستاها در بالاترین ارتفاعات در یونان هستند . در دهه های اخیر، تعدادی از روستاها، از جمله روستای Metsovo ، به عنوان استراحتگاه توریستی با امکانات اسکی توسعه یافته است . متئورا که یکی از دیدنی های اروپا ست ، صومعه ای بسیار زیبا و دیدنی است که در کوهستان پیندوس قرار دارد .

متئورا یونان

متئورا یونان

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×