اروپا

کوه لیکابتوس آتن

کوه لیکابتوس (Mount Lycabettus) یکی از زیباترین مکان های آتن است. این تپه یکی از دیدنی های آتن و بلندترین نقطه شهر است که در بالای آن می توانید نمایی ۳۶۰ درجه از شهر را ببینید. از بالای آن می توانید آکروپولیس، ورزشگاه پاناتینایکو و کلیسای سنت جورج را ببینید. این تپه در ارتفاع ۲۷۷ متری (۹۰۸ فوتی) بالاتر از سطح دریا قرار دارد. صعود به این کوه برای بسیاری از گردشگران تور یونان بسیار سخت است ولی به عقیده خیلی از آنها ارزشش را دارد.

کوه لیکابتوس آتن

کوه لیکابتوس آتن

طبق داستان های قدیمی این کوه پناهگاه گرگها بوده است و گفته می شود که احتمالا نام آن هم مرتبط با همین داستان ها باشد. همچنین در اسطوره های یونانی این کوه به آتنا نسبت داده شده است. آتنا الههٔ نگهبان شهر آتن بود. او ایزدبانوی عقل و خرد، راهبرد جنگ، هنر و ادبیات، عدالت، کشاورزی و صنایع دستی بود و گفته می شود که این کوه زمانی ساخته شد که یکی از کوه‌های سنگ آهک که آتنا برای ساخت آکروپولیس از شبه جزیره پالن (Pallene) حمل می‌کرد، پس از بازشدن جعبهٔ حاوی اریختونیوس افتاد.

علاوه بر اینکه کلیسای کوچکی در بالای کوه قرار دارد، سالن تئاتری هم در قله کوه می بینید که کنسرت های موسیقی بزرگ کشور و حتی کنسرت های بین المللی برگزار می شود. غروب آفتاب از فراز قله کوه لیکابتوس بسیار دیدنی و خاطره انگیز است. کافه کوچکی هم در ۲ وعده پذیرای توریست ها و مسافران است.

مسیر کوهنوردی از ابتدای خیابان آریستوپو در کولاناکی شروع می شود . راستی نگران نباشید اگر توانایی صعود ندارید، علاوه بر کوهنوردی، امکان استفاده از تله سیژ نیز برای دسترسی به ارتفاعات در خیابان پلوتارکو و آریستوپو وجود دارد. به یاد داشته باشید به دلیل اینکه بالا رفتن از کوه سخت است در ماه های گرم اگر به آتن سفر می کنید برای صعود حتما مقدار زیادی با خود همراه داشته باشید.

کوه لیکابتوس آتن

کوه لیکابتوس آتن

کوه لیکابتوس آتن

کوه لیکابتوس آتن

 

اروپا تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×