اروپا

۱۰ اثر تاریخی برتر در اروپا

۱۰ اثر تاریخی برتر در اروپا

با وجود زیبایی های طبیعی ، اروپا با عجایب انسان ساخته شده است که برخی از آنها بسیار جذاب هستند و سفر به این قاره بدون بازدید از آنها کامل نیست ! هر کدام از این آثار نشان از فرهنگ و باورهای مردمان آن زمان داشته است . در اینجا ۱۰ اثر تاریخی برتر در اروپا را نام برده ایم که آنها را حداقل یک بار در زندگی خود باید ببینید .

آثار تاریخی اروپا

 

۱- برج ایفل در پاریس

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

هر ساله تقریبا ۷ میلیون نفر از برج ایفل دیدن می کنند . این بنای باشکوه بیشترین بازدید را در جهان دارد . ایفل در تاریخ ۳۱ مارس ۱۸۸۹ ساخته شده و به مدت ۴۱ سال تا پیش از پایان ساختمان کرایسلر در نیویورک در سال ۱۹۳۰ ، بلندترین سازه ساخته شده در جهان بود . بسیاری معتقدند که برج ایفل باعث شده است که پاریس رمانتیک ترین شهر در جهان باشد ، یا شاید این ۲۰ هزار لامپ که هر شب آن را مانند یک ستاه درخشان می کنند در این اعتقاد بی تاثیر نباشد .

 

۲- کلوسئوم در رم

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

کلوسئوم ، نیم سیرک ، میدان نیمه ورزشی ، برجسته ترین نماد غیرقابل انکار رم است . به ویژه اکنون که گذرگاه های زیرین ، جایی که گلادیاتورها و حیوانات وحشی در آنجا نگهداری می شده اند را به روی بازدید کنندگان باز کرده اند . وقتی در داخل آمفی تئاتر ایستاده اید ، نمیتوانید در مورد مردان شجاع که در جنگهای گرسنگی عجیب و غریب در اینجا حضور داشته اند تعجب نکنید .

 

۳- لوور در پاریس

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

میلیون ها گردشگر هر ساله به پاریس سفر می کنند تا فقط چشم هایشان بر روی شیشه لوور بیفتد که در واقع فقط ورودی است . قلعه و کاخ سلطنتی در گذشته . موزه لوور یکی از بزرگترین موزه های جهان است . چشمان زیادی به لانداو داوینچی معروف به مونا لیزا خیره مادنه است . موزه لوور پاریس از ۳۵،۰۰۰ نقاشی و مجسمه از قرن هفتم میلادی تا اواسط قرن نوزدهم برخوردار است . امروزه ۳ روز برای بازدید از هر اتاق دموزه زمان لازم است ، بنابراین ما پیشنهاد می کنیم لیستی از نمایشگاه های مورد علاقه خود را تهیه کنید .

 

۴- کلیسای سیستین در شهر واتیکان

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

کلیسای سیستین معروف ترین نقاشی های میکل آنژ را در خود جای داده است ، اما مدتها قبل از میکل آنژ ، سیستو به نقاشانی از جمله Botticelli سفارش نقاشی روی دو دیوار بلند در هر دو طرف کلیسا داده بود . یک طرف به داستان موسی و دیگری داستان مسیح را می گفت . امروز سیستین بزرگترین خانه نقاشی در جهان است .

 

۵- برج کج پیزا در ایتالیا

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

برج کج پیزا یکی از محبوب ترین ساختمان های جهان است . جالب است که بدانید این برج با اشتباهات چشمگیر مهندسی ساخته شده است و در طول سالها ، برج به طور ناگهانی در جهت های مختلف به ۱۰ درجه کج شده است . امروزه با تلاش های زیادی در جهت بازسازی آن ، شیب برج به ۳٫۹۹ درجه کاهش یافته است . این برج سالیان است که به روی عموم مردم باز است و می توانید به سمت بالای برج بروید و از شهر پیزا لذت ببرید .

 

۶- آکروپولیس و پانتئون در یونان

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

آکروپولیس احتمالا معروف ترین و پرجمعیت ترین بنای تاریخی جهان است و میراث جهانی یونسکو است . آکروپولیس آتن و آثار آن نمادهای جهانی روح کلاسیک و تمدن یونان باستان است . در میان بناهای تاریخی ، پارتنون با شکوه ترین آن است . معبد پارتنون به الهه آتنا ، محافظ شهر باستانی آتن ، اختصاص داده شده است و بسیار دیدنی است . بسیاری از دانشگاه ها ، ساختمان های عمومی ، کاخ ها ، پارلمان ها و کتابخانه های دنیای غرب از این بنای معماری منحصر به فرد الهام گرفته است .

 

۷- مسجد جامع کوردوبا در اسپانیا 

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

مکزیکاتا (به زبان اسپانیایی یعنی”مسجد”) کوردوبا نماد بسیاری از تغییرات مذهبی است که اسپانیا در طول قرن ها تجربه کرده است . این کلیسا زمانی که مسلمانان اسپانیا را در سال ۷۱۱ فتح کردند ، در نیمکره مسلمانان تقسیم شده بود . مسجد کوردوبا با ستون های یشم ، یونجه ، سنگ مرمر و گرانیت ساخته شده است و از معابد رومی استوار و دیگر ساختمان های رومی ویران شده در اسپانیا الهام گرفته شده است .

 

۸- دروازه براندنبورگ در برلین 

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

دروازه براندنبورگ ، یکی از برجسته ترین نقاط دیدنی در برلین است .این دروازه ، نماد تقسیم جنگ سرد برلین به شرق و غرب و همچنین آلمان پس از سقوط دیوار است. این دروازه در تمام طول سال باز است ، اما اگر واقعا میخواهید آن را در تمام شکوه خود ببینید ، جشن شب سال نو در اینجا با مردم محلی ، یا تماشای جام جهانی فیفا یا مسابقات قهرمانی یورو در یورو به این مکان بروید .

 

۹- پل چارلز در پراگ

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

مهمترین بنای خیره کننده پراگ ، پل چارلز است که روی آن ۱۶ آرچ است و دارای ۳۰ مجسمه باستانی از شخصیت های مذهبی است . این پل نقطه عطفی برای هنرمندان ، موسیقیدانان و فروشندگان سوغاتی است . پیاده روی بر روی پل سنگی شما را به دوران دیگری منتقل می کند ، اما فراموش نکنید که معماری برج های پل را حتما ببینید . اگر پل را پس از تاریکی مشاهده کنید می توانید یک منظره ی چشمگیر از قلعه ی پراگ در مقابل آسمان شب را ببینید . در سپیده دم افرادی زیادی بر روی پل جمع شده و از تماشای طلوع آفتاب لذت می برند .

 

۱۰- قلعه چیلون در سوئیس

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

10 اثر تاریخی برتر در اروپا

قلعه چیلون در سواحل دریاچه ژنو قرار دارد . لرد بایرون ، ژان ژاک روسو و ویکتور هوگو از جمله کسانی هستند که از این قلعه الهام گرفته اند . این قلعه دارای سالن های بزرگ ، اتاق های زیرزمینی گوتیک ، کلیسای با نقاشی های قرن چهاردهم و چشم اندازهای شگفت انگیز دریاچه ژنو مورد تحسین گردشگران تور اروپا است .

 

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×