۱۰ جاذبه توریستی برتر در اسپانیا

عظمت کاخ های خلیفه، کلیسا‌ها و بنا‌های قدیمی، سواحل زیبای مدیترانه، صدای پاشنه کفش یک رقصنده فلامنکو، انگشت حیرت به دهان بازدیدکنندگان کلیسای جامع در سانتیاگو د کامپوستلا، همه از دلایل انتخاب تور اسپانیاست. روح اسپانیا در جاذبه های توریستی آن نهفته است. دیدنی های اسپانیا ، نشان دهنده تاریخ پر سروصدا و فرهنگ غنی این کشور است. اسپانیا کشوری است که هر چه در آن بمانید کم است. در ادامه با ما همراه باشید تا با ۱۰ جاذبه توریستی برتر در اسپانیا آشنا شوید.

۱- کاخ الحمرا گرانادا

کاخ الحمرا گرانادا

کاخ الحمرا گرانادا

مهم نیست که شما چه اندازه درباره کاخ گرانادا (The Alhambra and Generalife Gardens) مطالعه کرده و یا چقدر عکس از آن دیده اید، اولین بار با دیدن این کاخ در شمال آفریقا نفس در سینه تان حبس خواهد شد. کاخ سلطنتی دودمان نصریان نمونه برجسته هنری معماری اسلامی است. الحمرا مجموعه ای شامل چندین ساختمان، برج ها، دیوار ها، باغ ها، و یک مسجد است كه محل اقامت خلفای مسلمان شهر غرناطه (گرانادا) در جنوب اسپانیا بوده است. پیشینه اصل بنای کاخ الحمرا به سده ۱۳ برمی‌گردد. قصر الحمرا در منطقه تاریخی آندلس اسپانیاست و یکی از بناهای تاریخی ثبت ‌شده‌ این کشور در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به شمار می رود.

۲- کلیسای ساگرادا فامیلیا بارسلونا

کلیسای ساگرادا فامیلیا بارسلونا

کلیسای ساگرادا فامیلیا بارسلونا

ساگرادا (Barcelona’s Sagrada Familia and Gaudi Sites) بزرگترین شاهکار گائودی است. گائودی یکی از معماران مشهور در جهان است که به خاطر سبک عجیب و غریب و بسیار شخصی‌اش معروف است و  او کار بر روی این بنا را در سال ۱۸۸۴میلادی آغاز کرد و تا زمان مرگش در ۱۹۲۶ دست از آن برنداشت. در آن زمان فقط بخش کوچکی از کلیسا ساخته شده بود. روند تکمیل ساختمان به دلیل کمبود بودجه در سال ۱۹۵۰ میلادی کند شد اما قرار است در سال ۲۰۲۶ میلادی به پایان برسد. این کلیسا در شهر بسیار زیبای بارسلون واقع شده است. این شاهکار هنر و معماری، از جمله بناهای تاریخی مشهور دنیاست که در اصل یک کلیسای قدیمی است. همین کلیسا با طراحی خاص و معماری فوق العاده سالانه افراد بسیار را به اسپانیا می کشاند. این کلیسا، علاوه بر اینکه مکانی برای عبادت و برپا داشتن مراسم مذهبی است، از جمله جاذبه های بسیار مشهور گردشگری شهر بارسلون نیز هست.

۳- مسجد بزرگ قرطبه

مسجد بزرگ قرطبه

مسجد بزرگ قرطبه

مسجد قرطبه (The Great Mosque of Cordoba) سومین بنای بزرگ جهان اسلام محسوب می‌شود . این مسجد برای مدت سه قرن متوالی اهمیت و جایگاه خود را به عنوان یکی از شاهکارهای معماری اسلامی حفظ کرده است و جزو آثار به ثبت رسیده توسط سازمان جهانی یونسکو است.  این مسجد در قسمت جنوب غربى شهر قرطبه اسپانیا و در نزدیکى رود بزرگ الوادى قرار دارد که ۴ کوچه باریک از چهار جهت آن را در برگرفته‌اند. مسجد قرطبه در سال ۹۲ هجری در زمان خلافت بنی‌امیه ساخته شد،‌ بنای اصلی مسجد طرقبه؛ در واقع کلیساى مسیحیان قرطبه بود که به دو نیمه تقسیم شد و مسلمانان نیمه‌اى که متعلق به خودشان بود، را در آن مسجدى بنا کردند و نیمه دیگر این کلیسا براى امپراطورى روم باقی ماند. از نکات قابل توجه، شباهت معماری این مسجد به معماری «مسجد جامع دمشق» است، آن هم به دلیل اینکه «عبد الرحمن» از مسجد «جامع دمشق» به عنوان مدلی برای ساخت این مسجد استفاده کرده است.

۴- موزه پرادو مادرید

موزه پرادو مادرید

موزه پرادو مادرید

موزه پرادو (The Prado and Paseo del Artes Madrid) یکی از ثروتمندترین موزه هنری جهان است. این موزه در محله «پاسئو دل پرادو» در مادرید، پایتخت کشور اسپانیا واقع شده است. این موزه که به قله رفیع نئوکلاسیسیزم اسپانیایی معروف است، به دستور چارلز سوم و به دنبال اصلاحات فرهنگی صورت گرفته در کشور ساخته شد. معمار این پروژه عظیم جوآن دی ویلانئوا بود و موزه دل پرادو معروفترین اثر او در سالهای عمر کاریش محسوب میشود. کارهای جمع آوری شده در موزه پرادو از قرن دوازدهم تا اوایل قرن نوزدهم را شامل می شود. این موزه با ۲۱۳۲ سال سابقه تاریخی و با بیش از ۵۰۰۰ نقاشی، ۲۰۰۰ تصویر چاپی، ۱۰۰۰ عدد سکه و مدال و ۷۰۰ مجسمه قرن ۱۲ تا قرن ۱۹ و تقریبا ۲۰۰۰ شیء زینتی قرن دوازدهم تا نوزدهم میلادی از جمله شاهکارهای نقاشی نقاش برجسته دنیا مثل : رامبراند ، بوتیچلی ، فرانسیسکو گویا و … یکی از مهمترین دیدنی های مادرید است.

۵- کاخ ال اسکوریال اسپانیا

کاخ ال اسکوریال اسپانیا

کاخ ال اسکوریال اسپانیا

کاخ ال اسکوریال (San Lorenzo de El Escorial) در حدود ۴۵ کیلومتری شمال غرب مادرید قرار دارد. این بنا کاخ تابستانی پادشاهان اسپانیا بوده است و در سال ۱۵۶۳ به بعد از آن به عنوان صومعه،قصر سلطنتی،موزه و مدرسه استفاده شد. این کاخ به دستور پادشاه فیلیپ ساخته شد و در واقع مرکز سیاسی امپراطوری اسپانیایی در زمان حکومت شاه فیلیپ دوم بوده است. فلیپ در سال ۱۵۵۹ باتیستا د تولدو را به عنوان معمار برگزید و به همراه یگدیگر این بنا را به عنوان یک بنای سیاسی در دنیای مسحیت ساختند. ال اسکوریال مانند یک اثر تاریخی در نقش اسپانیا به عنوان یک مرکز جهان مسیحیت طراحی شده است. كاخ ال اسكوريال يكي از گنجينه هاي اسپانيا محسوب مي شود. در سال ۱۹۸۴ در فهرست ميراث جهاني يونسكو ثبت شده است.

۶- موزه گوگنهایم بیلبائو

موزه گوگنهایم بیلبائو

موزه گوگنهایم بیلبائو

موزه گوگنهایم (Guggenheim Museum Bilbao) یکی از بهترین و زیباترین ساختمان ها در زمان ماست. شکل اصلی این بنا شبیه یک کشتی است که شیشه های بکار رفته در این بنا شبیه فلس ماهی است که بازتاب نور را بدلیل وجود درخشندگی تیتانیوم در این بنا است. موزه گوگنهایم بیلبائو یکی از معروف‌ترین موزه‌های جهان می باشد. این موزه در اسپانیا و در شهر بیلبائو واقع شده است و توسط فرانک گه ری طراحی شده است. این موزه دارای شکل خاص و عجیب به صوت منحنی‌هایی مختلف طراحی شده که در نوع خود یکی از بهترین طراحی‌های ساختمان در جهان است. منحنی‌های این ساختمان بنا بر گفته معمار آن به دلیل بازتاب نور به این شکل طراحی شده‌اند. وقتی در سال ۱۹۹۷ این موزه به روی عموم مردم باز شد به دلیل سبک طراحی خاص خود سر و صدا زیادی در جهان به عنوان یک ساختمان تماشایی در جهان به پا کرد.

۷- کلیسای جامع سانتیاگو د کامپوستلا

کلیسای جامع سانتیاگو د کامپوستلا

کلیسای جامع سانتیاگو د کامپوستلا

کلیسای سانتیاگو د کامپوستلا (Santiago de Compostela Cathedral) محل دفن سنت جیمز بزرگ، یکی از حواریون عیسی مسیح است. بنا به روایات، بقایای پیکر این قدیس در آن زمان به اسپانیا آورده شده و در محلی که امروزه کلیسای جامع شهر سانتیاگو د کمپوستلا در آن قرار دارد، دفن شد. این کلیسا در قرون یازده و دوازده میلادی به سبک «رومانسک» (Romanseque) بنا شد که البته ویژگی‌هایی از سبک «گوتیک» (Gothic) و «باروک» (Baroque) نیز به آن افزوده شد. این کلیسا امروزه، علاوه بر یک مکان زیارتی مهم، از نقاط دیدنی این شهر است و به عنوان میراث جهانی در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است.

۸- پلازا مایور مادرید

پلازا مایور مادرید

پلازا مایور مادرید

پلازا مایور (Plaza Mayor Madrid) میدانی وسیع است که ساختمان‌هایی قدیمی به سبک معماری گوتیک با رستوران‌ها، کافه‌ها و مغازه‌ها دور تا دورش را پر کرده. این میدان در طول تاریخ نام های گوناگونی داشته است اما امروزه با نام پلازا مایور به معنای میدان شهرداری در میان مردم محلی و دیگر نقاط جهان شهرت دارد. ساخت پلازا مایور در قرن هفده و به دستور پادشاه فیلیپ سوم آغاز شد و امروز با حضور مجسمه فیلیپ سوم در وسط میدان، این‌جا محل اصلی جشنواره‌ها و گردهمایی‌های مردم مادرید است. پلازا مایور یکی از شلوغ ترین و محبوب ترین میدان های شهر است. بنای پلازا مایور مربعی شکل و بسیار بزرگ است. طول این میدان حدود ۱۲۹ متر و عرض آن ۹۴ متر است. این بنا در سه طبقه ساخته شده است و در مجموع  ۲۳۷ بالکن دارد. این ساختمان با این عرض و طول رو به میدان شهرداری ساخته شده است. برای بازدید از میدان، ۹ درب ورودی مجزا وجود دارد.

۹- سواحل کوستا دل سول

سواحل کوستا دل سول

سواحل کوستا دل سول

سواحل کوستا دل سول (Costa del Sol Beaches) با کسب عنوان پر آفتاب ترین مکان در اروپا، جای تجب نیست که مقصد همه کسانی باشد که می خواهند تعطیلات را در کنار آفتاب و شن و ماسه بگذرانند. این منطقه در جنوب اسپانیا قرار دارد. در طول این ساحل آفتابی شهرهای متعدد و جذاب، سواحل گسترده، و مناظر زیبا وجود دارد. این مکان که به سواحل خورشید معروف است، از جمله مکان هایی است که مورد علاقه گردشگران تور اروپا می باشد.

۱۰- خیابان لارامبلا بارسلونا

خیابان لارامبلا بارسلونا

خیابان لارامبلا بارسلونا

قدم زدن در خیابان لارامبلا (La Rambla Barcelona) در یک شب تابستانی، می تواند بسیار رویایی باشد. بلوار پهنی مخصوص پیاده‌ها که پنجره‌ای به سوی زندگی و فرهنگ کاتالان است؛ دو طرفش مراکز فرهنگی، سالن‌های تئاتر و ساختمان‌هایی می‌بینید که معماری‌شان خیره‌کننده است. لارامبلا، خیابانی شلوغ و دیدنی و در مرکز شهر است که پر از دست فروش، نقاش و دکه های سوغاتی و گل فروشی است. نوازندگان دوره گرد گیتار به دست را خواهید دید با کلیساها و ساختمان های قدیمی زیبا، خیابان های باریک و سنگ فرش شده و مغازه ها و رستوران های محلی و توریست ها. طرف دیگر خیابان لارامبلا، به منظره زیبای قایق های پارک شده در آبی مدیترانه می رسد. لارامبلا از آن خیابان‌هایی‌ست که روز‌ها شلوغند و شب‌ها زنده و بیدار؛ پر از دکه‌های سوغاتی‌فروشی، نقاش‌های خیابانی، پانتومیست‌های دوره‌گرد و البته کلی رستوران و کافه‌ جور‌واجور که شب‌ها پر از جمعیت می‌شوند و خوب است مهمان غذاهای دریایی خوشمزه‌شان شوید.

با ما تماس بگيريد

با افتخار اعلام میکنیم که ما در عرضه تور اروپا جزو بهترین ها هستیم.
  • بهترین پیشنهادات در زمینه تور گروهی و تور انفرادی اروپا را به شما ارائه می دهیم.
  • صدور تضمینی ویزای شینگن
  • ارائه دهنده تور فرانسه، تور ایتالیا، تور اسپانیا، تور یونان و تور آلمان

تلفن تماس 9 صبح الی 6 بعدازظهر:
021 88 50 50 12

021 88 50 50 12

باکمال افتخار منتظر شنیدن صدای شما هستیم
یاسمین سیر

آخرین پرسش و پاسخ ها

ali

سلام چند تا سوال داشتم ۱-اگر برای سفر به اروپا از طریق تور اقدام کنیم امکانش هست که ویزا رو ندن!!؟ ۲-بعد از اینکه وارد اروپا بشیم میشه اعلام پناهندگی کرد و اونجا موند؟؟ ۳-و اگر برنگشتیم ضمانتی که گذاشتیم از دست میره دبگه؟!! با تشکر


nazanin در پاسخ می گوید :
سلام خدمت شما دوست عزیز . در مورد سوال اولتون بله ممکنه سفارت با ویزاتون موافقت نکنند . ثبت نام در تورهای مسافرتی تضمینی واسه گرفتن ویزا نیست . و اینکه ضمانتی که شما میذارید واسه برگشتتونه و اگه به هر دلیلی برنگردین ، ضمانتتون از دست میره .
آل حسین

سلام آیا میتوانید برای ما وقت سفارت ایتالیا را در قالب تور یا انفرادی.بگیرید؟ بلیط26اسفندتا5فروردین و هتل میلان را قبلا گرفته ایم.


ghorbani در پاسخ می گوید :
با سلام و تشکر از شما وقت از سفارت ایتالیا از طریق ایمیل میباشد و نوبت دهی به زمان بعد از نوروز میباشد در حال حاضر از طریق سفارت یونان و سوئیس قابل رزرو فوری میباشد
فاطمه اختبار

سلام .من میخوام تعطیلات نوروز بادوستام 4 نفری بریم پاریس.رم .ونیز ومادرید برای رزرو هتل ارزان و بلیط قطار بین شهرهایی که گفتم چه کمکی میتونید بهمون بکنید .ممنون میشم راهنمایی کنید


nazanin در پاسخ می گوید :
سلام . برای اینکه بتونیم به سوالاتتون به خوبی پاسخ بدیم باید درباره مدت اقامت و تاریخ دقیق سفرتون سوالاتی بپرسیم . لطفا تماس بگیرید تا همکارانمون راهنمایی های لازم رو انجام بدن . 88505012
فرشاد جاوید

سلام من برای بار اول میخوام سفر تور ترکیبی به اروپا برم ایتالیا فرانسه اسپانیا جایی هست که کار ترجمه مدارک و دوندگی های مربوطه را انجام دهد


nazanin در پاسخ می گوید :
سلام تماس بگیرید تا همکارانمون راهنمایی های لازم رو انجام بدن . 88505012
سام

من دارم برای اولین بار به اروپا سفر می کنم، و اطلاعات این سایت در مورد ویزای شنگن واقعا عالی بود. ممنونم    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'mytheme_comment' not found or invalid function name in /home/uru365/domains/uru365.com/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php on line 180

      Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'mytheme_comment' not found or invalid function name in /home/uru365/domains/uru365.com/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php on line 180