اروپا

۵ مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی که باید ببینید

۵ مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی

در حالی که اکثر مردم ترجیح می دهند در فصل بهار یا تابستان سفر کنند ، اما برخی ترجیح می دهند که در ایامی سفر کنند که هزینه کمتری بدهند ، شلوغی کمتر باشد و هم اینکه گرمای هوا کم باشد . پاییز فصل خوبی برای این افراد است . در پاییز همچنین بسیاری از رویدادهای کشور در حال برگزاری می باشد . در حالی که بسیاری از توریست ها ممکن است تصمیم به بازدید از شهرهای سنتی محبوب غربی اروپا در پاییز داشته باشند ، اما برخی جمعیت گردشگران شهرهای اروپای شرقی قطعا در حال افزایش است و این شهرها به آرامی در حال تبدیل شدن به مقصدهای گردشگری هستند . در این مقاله ۵ مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی را معرفی کرده ایم . با تور اروپا همراه باشید .

 

نووی ساد – صربستان

5 مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی

5 مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی

نووی ساد دومین شهر بزرگ صربستان و یکی از شهرهای فرهنگی اروپا در سال ۲۰۲۱ بوده است . این شهر بدون شک یک مرکز فرهنگی و یک مقصد عالی برای سفر است . این که آیا شما می خواهید به بازدید از بازار گل پاییز بروید ، یا از جشنواره های آبجو  لذت ببرید و یا در قلعه تاریخی Petrovaradin به گشت و گذار بپردازید ، پاییز فصل مناسبی برای انجام این کار است . طرفداران آبجو ماه اکتبر را برای ماه مهمی برای دیدار از نووی ساد می دانند ، زیرا Oktoberfest Novi Sad و Festival of Craft Beer هر دو در ماه اکتبر برگزار می شوند و تنها ۱۰ روز از هم فاصله دارند . Festival of Craft Beer یکی از بزرگترین جاذبه های پاییزی در نووی ساد ، برای گردشگران و افراد محلی است .

پس از جشن های نووی ساد ، بهترین راه برای پایان دادن به مسافرت پاییزی به نووی ساد ، رفتن به بازار پاییزی نووی ساد است . تعداد زیادی گل پاییزی ، سفال ، سبزیجات پاییزی و محصولات صنایع قدیمی سنتی ، این بازار را بسیار محبوب کرده است .

 

ورشو – لهستان

5 مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی

5 مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی

ورشو یکی از زیباترین شهرهای اروپای شرقی و مرکزی به شمار می رود . امکانات معماری خیره کننده آن تا جشنواره های بین المللی ، نمایشگاه ها و رویدادهای مختلف این شهر را محبوب توریست ها کرده است . یکی از رویدادهای مهم قطعا جشنواره فیلم بین المللی ورشو است . در جریان این جشنواره ، تماشاگران نه تنها جدیدترین فیلم ها از سراسر جهان را می بینند ، بلکه در کارگاه های آموزشی و کلاس ها نیز شرکت می کنند .

5 مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی

5 مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی

یکی از جاذبه های جالب در ورشو در سال ۲۰۱۷ ، برای گردشگران و مردم محلی به طور قطع ، ۳D اقیانوس آرام قبل از تاریخ بود . طراحان ۳D جهان دریایی را در ۳۵۰ میلیون سال پیش نشان دادند . در حالی که اکثر صحنه ها ۳D هستند ، ولی برخی از کوسه های غول پیکر در ۵D متحرک شوک آور بودند .

پس از پیاده روی و بازدید از منظره شهر قدیمی ، نمایشگاه “هنر، موسیقی، فیلم – Dali VS Warhol” در کاخ فرهنگ و علم در انتظار شماست . در مقایسه با دو هنرمند هنری، مربیان بیش از ۱۰۰ آثار هر هنرمند را نمایش خواهند داد . برخی از آنها برای اولین بار به عموم معرفی می شوند .

 

مسکو – روسیه 

5 مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی

5 مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی

همه گردشگران معتقدند که هر فصلی برای بازدید از مسکو مناسب نیست . ماه های سپتامبر ، اکتبر و نوامبر بهترین زمان سفر به مسکو است . علاوه بر جاذبه هایی همچون میدان سرخ ، کرملین و پارک گورکی ، در طول پاییز مسکو جاذبه های دیگرینیز دارد . یکی از مشهورترین رویدادهای پاییز در نمایشگاه بین المللی جشنواره دایره نور است . این جشنواره در ماه سپتامبر است و در طول آن ، مشهورترین ساختمانهای مسکو از قبیل تئاتر بلشوی و دانشگاه دولتی مسکو برای هنرمندان دیجیتالی و بینایی تبدیل به یک بوم می شود . هنرمندان از سراسر جهان با استفاده از طرح های خلاق ، لیزر ، نور و آتش ، تصاویر ، فیلم ها و انیمیشن ها را در سراسر مسکو به نمایش می گذارند .

5 مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی

5 مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی

برای کسانی که علاقمند به بازی های بیش از هنر هستند، مسکو میزبان نمایشگاه جشنواره های رایانه ای و بازی های ویدئویی است که Igromir نامیده می شود .

برای علاقه مندان به هنرهای زیبا ، سپتامبر و اکتبر بهترین ماهها برای دیدار از مسکو هستند ، زیرا نمایشگاه های هنرمندان معروف همیشه در این دوره برگزار می شود . برای پاییز سال ۲۰۱۷ ، شهر مسکو بیش از صد نمایشگاه را آماده کرده بود که چند تن از آن ها برجسته هستند . “نقاشی های Klimt و Schiele از مجموعه موزه Albertina” در موزۀ هنرهای زیبا دولتی پوشکین و “نمایش هنری ال Lissitzky” در گالری تتریاکوف .

 

بانیا لوکا – بوسنی و هرزگوین

5 مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی

5 مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی

بانیا لوکا دومین شهر بزرگ بوسنی و هرزگوین است که با پارک ها و باغ های متعدد شناخته می شود . بانیا لوکا ممکن است واضح ترین انتخاب برای مسافرت پاییزی نباشد ، اما غیر معمول بودن باعث جالب تر شدن آن است . پس از بازدید از قلعه باستانی Kastel ساخته شده توسط رومیان در قرن سوم و قدم زدن در پارک بزرگ شهر – Mladen Stojanović- بسیاری از رویدادهای فرهنگی در سراسر شهر وجود دارد . یکی از بهترین رویدادهای شناخته شده در سطح ملی شبح پژوهشگر است . مجموعه ای از کارگاه های آزاد در زمینه های مختلف علوم که در طی یک شب ارائه می شوند . آنها توسط متخصصین و دانش آموزان مهندسی ، شیمی ، ریاضیات و فیزیک برای کودکان و نوجوانانی که می خواهند راه خلاقانه را یاد بگیرند و یا به سادگی آزمایش های جالب را ببینند ، میزبانی می شوند .

5 مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی

5 مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی

یکی دیگر از رویدادهای مهم پاییزی در بانیا لوکا جشنواره بین المللی فیلم متحرک است . در حالی که صنعت انیمیشن در بانیا لوکا در اواخر دهه ۱۹۶۰ آغاز شده است ، این جشنواره تنها ده سال است که سابقه دارد . با این وجود ، در دهه گذشته برخی از موفق ترین فیلمهای اروپایی متحرک را میزبانی کرده است و بسیاری از هنرمندان خارج از کشور را به مخاطبان محلی معرفی کرده است ، از جمله Jerzy Kucia، Cordell Barker و Priit Parn . موزه هنرهای مدرن یکی دیگر از نمایشگاه های معروف بانیا لوکا است .

 

براتیسلاوا – اسلواکی

5 مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی

5 مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی

براتیسلاوا علاوه بر رتبه سوم ثروتمندترین منطقه اتحادیه اروپا توسط GPD در سرانه ، یکی از پرطرفدارترین پایتخت های اروپا است . با آب و هوای قاره ای معتدل آن ، انتخاب مناسبی برای سفر پاییزی است ، زیرا برای رفتن به اطراف شهر و دیدن گشت و گذار بسیار سرد نیست . به جز قلعه های معروف آن و کلیساهای زیبا ، در براتیسلاوا نیز فعالیت های فرهنگی متنوعی در پاییز برگزار می شود . جشنواره جاز براتیسلاوا و جشنواره بین المللی فیلم از مهمترین رویدادها هستند .

5 مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی

5 مقصد برتر سفرهای پاییزی در اروپای شرقی

جشنواره جاز براتیسلاوا در سال ۱۹۷۵ توسط خوانندگان جاز اسکاتلند به عنوان یک جشنواره محلی برگزار شد و امروزه به یکی از بزرگترین جشنواره های جاز مدرن در جهان تبدیل شده است .

همانطور که روزهای جاز پایان می یابد ، یکی دیگر از رویدادهای مهم فرهنگی در براتیسلاوا شروع می شود . در جشنواره فیلم بین المللی براتیسلاوا فیلم هایی از بازیگران مشهور در سراسر جهان به نمایش گذاشته شده است . جایزه این جشنواره قبلا به بازیگران مانند Rade Šerbedžija ، جورج کلونی و شارلوت گینزبورگ اهدا شده است .

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×