اروپا

۵ جاذبه یونان که شما را شگفت زده می کند!

یونان که به خاطر ویرانه های باستانی، روستاهای سفیدپوش، سواحل آفتابی، غذاهای خوشمزه و مردم خونگرمش معروف است، تعجبی ندارد که در صدر جاذبه های گردشگری اروپا قرار بگیرد. یونان از یک سرزمین کوهستانی و صدها جزیره با مناظر خیره کننده، مکانهای تاریخی، تفریحات شبانه و جاذبه های فرهنگی تشکیل شده است. در اینجا مروری داشته باشیم بر ۵ جاذبه یونان که شما را شگفت زده می کند!

 

۵٫دلفی

بعد از آکروپلیس آتن، دلفی یکی از مهمترین جاذبه های باستانی یونان به شمار می رود. حدود دو ساعت و نیم تا آتن از دامنه کوه پارناسوس فاصله دارد و زمانی توسط یونانیان باستان به عنوان مرکز زمین شناخته می شد. در گذشته مردم به این مکان مقدس می آمدند تا در مورد موضوعات مختلف از کشیش پرس و جو کنند. ویرانه های دلفی شامل معبد آپولو، خزانه داری آتنی ها، و سالن تئاتر می شود که زمانی بازی های باستانی در آن برگزار می شد.

جاذبه های یونان

دلفی یونان

۴٫متئورا

کلمه یونانی متئورا به معنای “معلق در هوا” می باشد و این کلمه وضعیت صخره های منحصر به فردی را توصیف می کند که در اتفاع ۳۶۶ متری از زمین قرار دارد و نمای بی نظیری از روستای کالامباکا و کاستاراکی در شمال یونان را ارائه می کند. چیزی که بیشتر از همه این صخره ها را برجسته می سازد، صومعه تاریخی متورا می باشد. این صومعه های متئورا که قدمتش به قرن ۱۴ و ۱۶ برمی گردد، توسط راهبانی ساخته شد که به دنبال انزاوا و آزادی از شکنجه های مذهبی بودند.

عکس صومعه متئورا

صومعه متئورا

۳٫کرت

کرت بزرگترین جزیره یونان یک سرزمین بزرگ از تضاد ها می باشد که از سواحل خیره کننده تا کوه های ناهموار و پوشیده از درخت زیتون در ان یافت می شود. در کرت شهرهای شلوغ پلوغ و همچنین روستاهای دنج و آرام دیده می شود. در کرت ویرانه های باستانی زیادی وجود دارد که در طول سالیان آنها حفظ کرده است.

عکس کرت

جزیره کرت

۲٫آتن

آتن که بیش از ۳۰۰۰ سال خالی از سکنه بود، به عنوان مهد تمدن غربی و زادگاه دموکراسی شناخته شده است. این شهر ترکیب عجیبی از ویژگی های تاریخی و مدرن را به تصویر می کشد. آتن به خاطر ویرانه های باستانی مثل آکروپلیس معروف، پارتنون، آگورای باستان و تئاتر دیونیسوس به شهرت رسیده است. البته اینجا تنها ویرانه های باستانی ندارد بلکه ترکیبی از زندگی مدرن و سنتی با فرهنگ غنی را به تصویر می کشد.

عکس آتن

شهر آتن

۱٫جزایر یونانی

جزایر خیره کننده یونان هر ساله هزاران گردشگر را جذب می کند و آن را به یکی از مهمترین مقاصد گردشگری دنیا تبدیل کرده است. یونان با بیش از ۲۰۰۰ جزیره در ابتدا شاید گیج کننده باشد. از سواحل باشکوه گرفته تا ویرانه های باستانی، بنادر رنگارنگ و آتشفشانهای فعال، همه و همه را فقط در جزیره های یونان پیدا خواهید کرد.

سانتورینی یکی از زیباترین جزایر یونان و قطعا بهترین جاذبه توریستی این کشور به شمار می رود. همچنین جزیره مدرن میکونوس که با خانه های سفیدرنگ و خیابانهای پیچ در پیچ شما را شگفت زده می کند. جزیره رودس واقع در نزدیکی دریای اژه در سواحل ترکیه، پایتخت و بزرگترین جزیره مجمع الجزایر دودکانیز به شمار می رود. جزیره شمالی کورفو هم که تحت سلطه بریتانیا و ونیزی هاست و این در فرهنگ مردمش دیده می شود.

عکس جزیره یونان

جزایر یونان

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×