اروپا

آکروپلیس آتن، یکی از میراث جهانی یونسکو

آکروپلیس آتن، یکی از میراث جهانی یونسکو و معروف ترین و تاثیرگذارترین جاذبه های تاریخی یونان می باشد. این بنا که پارتنون در راس آن قرار دارد، دور تا دور آتن را احاطه کرده به طوری که از هر جای شهر آتن میتوان آن را دید. بناهای تاریخی و مقبره های مرمرین سفید رنگ آکروپلیس در زیر نور آفتاب می درخشند. یک نگا اجمالی به این بنای باشکوه شما را سیراب نخواهد کرد. این بناهای تاریخی الهام بخش که بقایای شهر پریکلس می باشند که در ساخت آن بهترین معماران، مجسمه سازان و هنرمندان به کار گرفته شدند.

عکس آکروپلیس

اکروپلیس، آتن

تاریخچه آکروپلیس

اولین ساکنین آکروپلیس در دوره نوسنگی (۳۰۰۰-۴۰۰۰ سال قبل از میلاد) به آنجا آمدند. اولین معابد در طول دوره موکنای به احترام الهه آتنا ساخته شد. مردم تا اواخر قرن ششم قبل از میلاد در آکروپلیس زندگی می کردند اما در ۵۱۰ قبل از میلاد دلفی اعلام داشت که این مکان باید آستان خدایان باشد.

بعد از اینکه تمام ساختمانهای آکروپلیس توسط فارسها در نبرد سالامیس (۴۸۰ قبل از میلاد) به خاکستر تبدیل شد، پریکلس دوباره آن را بازسازی کرد و آن را به شهر معابد تبدیل کرد.  طی سالهای اشغال توسط خارجی، از بین بردن بناها توسط باستان شناسان، بازسازی نادرست پس از استقلال، زلزله و باران اسید، خرابی های زیادی برای این بناها به وجود آورد. بدترین ضربه در سال ۱۶۸۷ بود که ونیزی ها به ترک های حمله کردند و آکروپلیس را به آتش کشیدند و در پارتنون انفجار رخ داد.

آکروپلیس در آتن

آکروپلیس

دوباره بازسازی انجام شد و بسیاری از مجسمه های باقی مانده و با ارزش به موزه آکروپلیس برده شد و ماکت آنها جایگزین شد. در سال ۱۹۸۷ آکروپلیس جزو میراث جهانی یونسکو ثبت شد. از بالای تپه آکروپلیس نمای زیبایی از معبد زئوس را خواهید دید.

 

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×