اروپا

کوه آتوس یونان، ورود زن ها ممنوع!

کوه آتوس یونان، ورود زن ها ممنوع! کوه آتوس یک کوه و شبه جزیره در شمال یونان  و مرکز معنوی ارتدوکس می باشد که از ۱۰۵۴ در عصر بیزانس به ایالتی مستقل تبدیل شد. جایی که در شرقی ترین بخش آن، ۱۴۰۰ راهبه در ۲۰ صومعه ارتدوکس شرقی زندگی می کنند. یک ایالت مستقل تحت حاکمیت یونان، که ورود و خروج به آن به شدت کنترل می شود و تنها مردان اجازه ورود به این کوه را دارند!

جاذبه های یونان

ورود زن ها ممنوع!

این کوه یکی از مهمترین مراکز مسیحیت در دنیا به شمار می رود و از زمانی که اولین راهب در قرن نهم به این کوه وارد شد تابحال زندگی آنها همچنان بدون تغییر باقی مانده است. کوه مقدس آتوس که ورود زن ها و بچه ها را ممنوع کرده است، یک مکان هنری نیز به شمار می رود. طراحی صومعه ها و همچنین یک مدرسه نقاشی در اینجا، بر روی تاریخ هنر ارتدوکس تاثیر بسزایی داشته است.

دیدنی های یونان

صومعه آگیوس گروگرویوس در کوه آتوس

آتوس یکی از مهمترین صومعه های ارتدوکس است که به آن “باغ مریم مقدس” هم می گویند.ولی با وجود نام مریم مقدس براین صومعه، زنان از ورود به آنجا منع شده اند! این صومعه بعد از زیارتگاه اورشلیم، دومین مکان مذهبی مهم در دنیا به شمار می ورد.

چگونه از کوه آتوس بازدید کنیم؟

بازدید از این مکان مقدس یک رویه ساده نیست.. اول از همه اینکه تنها مردان اجازه ورود به اینجا را دارند. زنانی که علاقمندند از این کوه دیدن کنند، تنها میتوانند در تور کشتی کروز یونان ثبت نام کنند و از فاصله ای دور کوه آتوس را ببینند. مجوز ورود به صورت روزانه برای ۱۰ بازدید کننده غیر ارتدوکس و ۱۰۰ بازدیدکننده ارتدوکس و یونانی صادر می شود که یک سفر ۴ روزه در تاریخی معین می باشد.

تمام متقاضیان باید بیش از ۱۸ سال سن داشته باشند و زیر سن قانونی باید حتما همراه پدر به این صومعه بروند. که البته رضایتنامه خانواده الزامی ست.

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×