اروپا

پومپی در ایتالیا، شهری که مردمش سنگ شدند!

پومپی در ایتالیا، شهری که مردمش سنگ شدند! برخی بر این باورند که مردم این شهر به خاطر لواط و فساد به این سرنوشت شوم دچار شدند!! آتشفشان همیشه فعال کوه وسوویوس بر سر شهر سوخته پومپی در ۷۹ سال پس از میلاد آوار شد. با وجود آن انفجار، بسیاری از گنجینه های هنری شهر مثل نقاشی های دیواری، موزاییک ها، و مجسمه ها در مسیر گدازه ها، هنوز سالم مانده اند. چندین قرن کاوش، بازمانده خانه ها، بازارها، حمام، معابد، سالن های تئاتر، خیابانهای پیچ درپیچ و حتی انسان ها را به اثبات رساند. بازدیدکنندگان تور ایتالیا می توانند از خیابانهای قدیمی مخروبه بازدید کنند و معماری رومی در ۲۰۰۰ سال پیش را شاهد باشند.

شهرهای ایتالیا

شهر سوخته پومئی

کوه وسویوس، یک آتشفشان در نزدیکی خلیج ناپل ایتالیا، صد هزار سال قدمت دارد و بیش از ۵۰ بار فوران کرده است که معروف ترین فوران آن به سوختن شهر پمپی منجر شد. زمانی که شهر رومی باستان پومپی را زیر آواری از خاکسترهای آتشفشانی مدفون کرد. ساختمانها و آثار هنری زیادی زیر این شهر مدفون شدند و امروزه کشف شدند.

جاذبه های گردشگری ایتالیا

ویرانه های پومپی

پومپئی یک شهر روم باستان، تا سال ۱۷۴۸ دست نخورده و کشف نشده باقی ماند، زمانی که یک گروه از کاشفان به دنبال آثار باستانی به کامپانیا وارد شدند و شروع به حفاری کردند. آنها متوجه شدند که شهر سوخته پومپی زیر خاکستر مدفون شده است. ساختمانها سالم باقی مانده بودند. اسکلت انسان ها مثل مومیایی هنوز قابل شناسایی بود. وسایل خانه ها در خیابانها ریخته شده بود. حتی بعدها دانشمندان در اینجا شیشه های مربا و نان سالم یافتند!

شهر سوخته پومپی

مردمی که سنگ شدند!

بسیاری از محققان بر این باورند که این اتفاق و حفاری شهر سوخته پومپئی نقش مهمی در زندگی مردم داشته و معماری و نحوه زندگی مردم در ۲۰۰۰ سال پیش را میتوان از اینجا کشف کرد. هنوز هم حفاری در این شهر ادامه دارد و کشفیات جدید در راه است.

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×