اروپا

بایدها و نبایدها به عنوان یک توریست در فرانسه!

فرانسه یکی از پر طرفدارترین کشورهای توریستی در بین گردشگران هستش. جاذبه های گردشگری فرانسه و آشپزی افسانه ای این کشور، مردم زیادی رو عاشق خودش کرده. قبل از برنامه ریزی برای سفر به فرانسه، باید بدونین فرانسه فرهنگ غنی و منحصر به فردی داره. بایدها و نبایدها به عنوان یک توریست در فرانسه! را بدانید..

 

  • بایدها

۱٫برخی کلمات و عبارات فرانسوی را یاد بگیرید!

چه برای یه هفته یا مدت طولانی تر به فرانسه برین، بهتره یه سری کلمات رو یاد بگیرین. یادتون باشه در یه کشور خارجی هستین، شاید خیلی از فرانسوی ها انگلیسی بلدن ولی زبان فرانسه هم گاهی به کارتون میاد. نمیخواد کتاب لغت ببرین ، فقط کافیه چند تا عبارت یاد بگیرین مثل:

bonjour: سلام

merci: ممنونم

oui: آره

pardon: ببخشید

au revoir: خداحافظ

je ne parle par france: من فرانسوی بلد نیسم

نکاتی درباره فرانسه

نکاتی درباره فرانسه

۲٫یاد بگیرید کی دست بدهید و کی ببوسید!

وقتی درفرانسه هستین، باید بدونین مردم چطور به هم سلام می کنن. در پاریس، انتظار میره دوستان همدیگرو ببوسن ولی غریبه ها دست میدن. برای خدافظی باید دو طرف صورتشو ببوسین.

۳٫به لباس پوشیدن اهمیت بدهید!

از آنجایی که پاریس پایتخت مد دنیاست، باید مدگرا تر باشین. موقع قدم زدن در خیابونا بهتره زیر شلواری و لباس کوتاه نپوشید. کمتر پیش میاد کسی رو با لباس باشگاه یا جین ببینین، بیشتر عاشق لباس های شیک و مجلسی هستن. معمولا از جواهرات و زلم زیمبو استفاده نمی کنند و آرایش هم نمیکنن! بر عکس ما!

  • نبایدها

۴٫در مورد سیاست، مذهب و مسائل حساس صحبت نکنید!

مردم فرانسه عاشق یه گفتمان خوب و به درد بخور هستن. ولی به عنوان یه توریست بهتره که در مورد چنین ماسئل حساسی حرفی نزنین مخصوصا اگه اطلاعاتی در این مورد ندارین. فرانسوی ها کمتر در مورد مسائل مذهبی خود تبلیغ می کنند و بهتره شما هم همین کارو کنین. سعی کنین درباره نظام فرانسه حرف نزنین و هر مسئله ضد فرانسوی رو بیان نکنین.

۵٫از سرویس دهی کند و انتظار زیاد شکایت نکنید!

به عنوان کشوری که به غذا و طبخ اون خیل یاهمیت میده، انتظار نداشته باشین سرویس دهی سریع باشه. کمتر در فارنهس میبینین که کسی غذا سفارش بده و ببره. اونا ترجیح میدن ا زجمع های دوستانه لذت ببرن. ازونجایی که مردم فرانسه عجول نیستن، سرویس دهی کنده هستش و اگه به عجله کردن عادت دارین، شاید اذیت بشین. چون شما توریست هستین، بهتره شکایت نکنین و منتظر بمونین.

۶٫در مکان های عمومی بلند صحبت نکنید!

بلند صحبت کردن در فرانسه خیلی عجیب هستش، نه تنها گستاخی به شمار میره بلکه یه جور مزاحمته. شاید شما در تعطیلات هستین ولی بقیه نیستن. قابل فهمه که شما هیجانی هستین ولی این بهانه خوبی برای این کار نیستش.

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×