اروپا

شهر قدیم تولدو در اسپانیا

سبک معماری گوتیک، مغول، و رنساس در شهر قدیم تولدو در اسپانیا دیده میشود که ال گرکو در یکی از نقاشی های معروفش به تصویر کشیده است. این شهر قدیمی تولدو یکی از جاذبه های اسپانیا، واقع بر روی یک تپه گرانیتی که از سه طرف با تنگه های عمیق رودخانه تاگوس احاطه شده، نمایی خیره کننده و فراموش نشدنی ارائه می کند. تولدو با خیابانهای نامنظم باریک و کوچه های پیچ در پیچ معماری سبک موریش را نشان میدهد و کلیساها و درمانخانه ها معماری دوران مسیحیت را خاطر نشان می شود. همین امر شهر تولدو را به یک موزه در فضای باز تبدیل کرده که تاریخ اسپانیا را به نمایش می گذارد و در لیست میراث جهانی یونسکو نیز نام آن آمده است.

شهرهای اسپانیا

شهر قدیم تولدو در اسپانیا

تولدو شهری منحصر به فرد، با ۲۰۰۰ سال قدمت، نماد یکپارچگی فرهنگ هاست. این شهر در مرکز اسپانیا، ۷۰ کیلومتری مادرید واقع شده است که با مترو تنها ۳۰ دقیقه راه است. کلیسای جامع گوتیک با فضای داخلی باشکوه و دکوراسیون شگفت انگیز در شهر قدیم تولدو ارزش بازدید را دارد.

جاذبه های تولدو

خیابان های شهر تولدو

تولدو، شهر هنر

به محض ورود به این شهر متوجه خواهید شد که “گم شدن” در خیابانهای باریک و تو در توی تولدو، یک خوش شانسی محض است.. با آرامش در این کوچه پس کوچه ها قدم بزنید و یکی از غنی ترین میراث معماری اروپا را بشناسید. مساجد، کلیساها، کاخ ها و.. لیست مکانهای دیدنی تولدو بسیار طولانی ست و شاید به ۱۰۰ برسد!

میتوان از طریق دروازه های متعدد در دیوارهای بلند،مثل پورتو دسول، دروازه آلکانتارا یا بیساگرا به این شهر وارد شد. در طول بازدید از این شهر قدیمی یادتان باشد کلیساها و موزه های نقاشی و خزانه های باشکوه طلا و جواهرات را از دست ندهید.

شهر قدیم تولدو

کوچه های تولدو

تولدو علاوه بر کلیساها، مکانهای دیدنی زیادی دارد. آیا میدانستید آثار هنری مسجد دلا لوز از مسجد کوردوبا آمده است؟ و یا گنجینه های سانتا ماریا لابلانکا در موزه سفاردی قرار دارد؟ یادتان نرود از قلعه آلکازار نیز بازدید کنید و نمای خیره کننده شهر را ببینید. همچنین کلیسای سانتیاگو دل آربال نمونه ای از هنر مودجار را از دست ندهید. کاخ فوئنسالیدا که قدمتش به قرن ۱۵ می رسد، بیمارستان تاورا، یک ساختمان رنسانس با نقاشی های دیواری نیز از دیگر جاذبه های شهر تولدو در اسپانیا می باشند. با سفر به تولدو میتوانید از فرهنگ و هنر اسپانیا لذت ببرید!

اروپا تور تور تور

مطالب مفید سفر

شرکت یاسمین سیر آسیا با شماره مجوز 912/126-24495 تحت نظارت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي ايران مي باشد شرکت ما با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است و با توجه به نظر مشتریانمان تاکنون در این زمینه موفق بوده ایم.ارائه تورهای بدون واسطه،رزرو پراوز با قیمت مناسب،رزرو هتل متناسب با درخواست مشتریان، ساپورت مسافران تا زمان برگشت، همه و همه خدماتی هستند که موجبات اعتماد شما به ما را فراهم خواهد کرد >

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

021 88 50 50 12

×